Dodano: 19 maja 2020 12:58

Agresywny 52-latek rozbił szybę autobusu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Na 1500 zł zostały wycenione szkody jakich dokonał nietrzeźwy mieszkaniec Wałbrzycha w autobusie komunikacji miejskiej. Teraz czeka go nawet do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę 17 maja przy ul. Niepodległości w Wałbrzychu. Przed godziną 23:00 kierowca autobusu poinformował policję o uszkodzeniu bocznej szyby w kierowanym przez niego pojeździe. Po otrzymaniu rysopisu, policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Okazało się, że podejrzany nie uciekł daleko. Funkcjonariusze odnaleźli go pobliskich zaroślach.

Sprawcą zdarzenia okazał się 52-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Policjanci ustalili, że mężczyzna był agresywny i wulgarny dla innych pasażerów autobusu. Po tym jak został wyproszony z pojazdu, rzucił butelką po piwie i umyślnie rozbił boczną szybę autobusu. W momencie zatrzymania sprawca był nietrzeźwy. Szkody w autobusie zostały wycenione na 1500 zł. O dalszym losie podejrzanego zadecyduje teraz Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Za zniszczenie mienia mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Rozbita szyba w autobusie. fot. użyczona / KMP w Wałbrzychu

Rozbita szyba w autobusie. fot. użyczona / KMP w Wałbrzychu

Rozbita szyba w autobusie. fot. użyczona / KMP w Wałbrzychu

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także