Dodano: 12 stycznia 2024 07:20

Człowiek z żelaza! Adrian Kostera rozpoczął ostatni etap Wyzwania 365 Triathlon

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

Tematy: 


Adrian Kostera ukończył drugi etap Wyzwania 365 Triathlon. Po 155 dniach ultratriathlonista pokonał na dystans 31131,75 km na rowerze i przed nim ostatnie 7833,15 km podczas rozpoczętego etapu biegowego, którego finał już 31 maja na Polanie Jakuszyckiej.

Ponad pięć miesięcy zajęło Adrianowi Kosterze pokonanie dystansu 31131,7 km i jednocześnie drugiego etapu Wyzwania 365 Triathlon. Warto podkreślić, że w tym czasie ultratriathlonista zmagał się nie tylko z dystansem, ale również warunkami atmosferycznymi. Warto podkreślić, że zmagania rowerowe rozpoczynał w temperaturze blisko 35 stopni Celsjusza, natomiast zakończył je przy iście arktycznej pogodzie, gdzie termometry wskazywały nawet – 15 stopni Celsjusza.

Przed Adrianem teraz ostatni etap Wyzwania 365 Triathlon. Bieganie, w którym do pokonania ma ponad 7 tysięcy kilometrów. Od środy (10.01.2024) codziennie pokonywać będzie dystans 55 km. W odróżnieniu od pozostałych etapów, podczas biegania projekt Wyzwania będzie zmieniał lokalizację co miesiąc. – Jednym z kluczowych aspektów projektu jest promocja Dolnego Śląska, dlatego tym razem chcemy pokazać jak najwięcej miejsc na mapie naszego regionu. Dodatkowo bieganie jest najpopularniejszą dyscypliną sportową w kraju i zależy nam na aktywowaniu dużej grupy mieszkańców naszego regionu, którzy poprzez dołączenie do projektu mogą zmienić coś w swoim życiu na plus. – podkreśla Wojciech Gęstwa – dyrektor Wyzwania 365 Triathlon.

REKLAMA

W ostatnim etapie projekt zawita do pięciu lokalizacji. Pierwsza z nich, w której już możecie spotkać Adriana Kosterę to Stadion Lekkoatletyczny w Polkowicach. W lutym będzie to Park Centralny w Świdnicy, marzec – malownicza trasa wzdłuż rzeki Bóbr, Kwiecień ZOO w Lubinie, a maj i wielki finał w Dolnośląskim Centrum Sportu Polana Jakuszycka.

Niezmiennie od początku projektu można dołączać do Adriana na każdym etapie wyzwania. Zapisy prowadzone są za pomocą platformy DataSport, a wszystkie adresy dostępne na kanałach mediów społecznościowych Adriana oraz Wyzwania 365 Triathlon.

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także