Dodano: 1 sierpnia 2023 12:20

Adrian Kostera. Nowe Rekordy w wyzwaniu 365 Triathlon

Artykuł powierzony

Tematy: 


Przedostatni tydzień etapu pływackiego Wyzwania 365 Triathlon Adriana Kostery przyniósł dwa nowe rekordy na koncie ultratriathlonisty. Najpierw przekroczona została magiczna granica 1000 km, a następnie Kostera pokonał dystans Wisły, czyli 1047 km.

59 dni potrzebował Adrian Kostera na przepłynięcie 1047 km, czyli dystansu największej rzeki w Polsce – Wisły. To najdłuższy dystans przepłynięty przez Polaka w otwartych wodach. Przed Adrianem jeszcze ostatni tydzień pływania, w niedzielę po zakończeniu pierwszego etapu na liczniku znajdzie się magiczna liczba 1205,1 km. Będzie to drugi wynik na świecie. Do rekordu Seana Conwaya zabraknie niewiele. W 2013 roku na Wyspach Brytyjskich Conway w 135 dni pokonał w otwartych wodach 1400 km.

Symboliczny dystans Wisły, przekroczony został w sobotę 29 lipca w Stradomi Wierzchniej koło Sycowa, gdzie odbywa się cała część pływacka Wyzwania 365 Triathlon. Tego dnia do Adriana dołączył również najlepszy polski triathlonista Robert Wilkowiecki. I choć można było zauważyć wyraźną różnicę w tempie pokonywania kolejnych okrążeń, to nie to było najistotniejsze. – Sport jest dla każdego. Dla tych, którzy chcą się nim bawić hobbystycznie. I dla tych, którzy dążą do stawania się coraz lepszymi. Dla tych, dla których liczy się stawanie na podium. I dla tych, dla których celem jest ukończyć dystans.

REKLAMA

Ostatecznie liczy się, aby była to dobra zabawa, dawało spełnienie, radość i aby na mecie być z siebie dumny. – podkreśla Adrian Kostera.

Po 67 dniach pływania Adrian wsiądzie na rower, gdzie przez następne 155 dni pokona dystans 31131,75 km. W pierwszej części rowerowej trasa prowadzić będzie przez malownicze tereny Stawów Milickich. To właśnie tam już 12 sierpnia odbędzie się pierwszy Dolnośląski Cross Rowerowo – Pieszy, który będzie oficjalnym otwarciem części rowerowej. Zapisy na to wydarzenie są już dostępne pod adresem https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=8279. Liczba miejsc jest ograniczona, a więcej informacji na temat samego wydarzenia znajdziemy na oficjalnych kanałach mediów społecznościowych Adriana oraz Wyzwania 365 Triathlon.

Wyzwanie 365 Triathlon fot. użyczone

Wyzwanie 365 Triathlon fot. użyczone

365 Triathlon- Adrian Kostera rozpoczyna największe wyzwanie swojej triathlonowej kariery fot. użyczone

 

Artykuł powierzony

To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także