Absolutnie szczęśliwa „trzynastka”. Derby dla Górnika!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy:

Absolutnie sensacyjna szczęśliwa trzynastka dla koszykarzy Górnika Wałbrzych, którzy na własnym parkiecie podjęli odwiecznego „wroga”, Śląsk Wrocław.

Zajmujący pierwsze miejsce w tabeli goście, którzy przyjechali do Wałbrzycha w charakterze absolutnego faworyta już od pierwszych minut zostali zdominowani przez zdeterminowanych, skoncentrowanych i chcących za wszelką cenę zetrzeć plamę weekendowej porażki – Górników.

Pierwsza kwarta należała do gospodarzy, którzy dominowali pod obiema tablicami. Nie było zmiłuj. Po 10 minutach Śląsk przegrywał 18:12, a gra Górnika zaczęła dawać cichą nadzieję na szczęśliwe zakończenie spotkania.

Druga ćwiartka to spadek koncentracji u Górników, więcej celnych rzutów „za trzy” u gości. Śląsk nie tylko odrabiał straty; w pewnym momencie prowadził nawet 3 punktami. Nie wystarczyło jednak czasu, żeby goście mogli odrobić straty i do szatni schodzili z wynikiem 34:30 (12:18).

W trzeciej ćwiartce obraz gry niewiele się zmienił. Górnik prowadził pod koszami i chociaż gra stała się nerwowa i czasami brutalna, nic nie wskazywało na horror, jaki miał się rozegrać w ostatniej kwarcie.

Śląsk poprawił grę pod koszem, kilkoma celnymi rzutami za trzy punkty odrobił stratę i na pięć minut przed końcem Tomasz Żeleźniak doprowadził do wyrównania. Końcówka to absolutny horror przy oszałamiającym dopingu ponad 2 tysięcy kibiców zgromadzonych w hali przy ulicy Ratuszowej. Na 11 sekund przed końcem Górnik prowadził 3 punktami Hubert Truszczyński nie wykorzystał dwóch rzutów osobistych i wynik wisiał na włosku. Ślaśk nie wykorzystał prezentu od gospodarzy i Górnik sensacynie odniósł 12 zwycięstwo w sezonie, wygrywając ze Śląskiem Wrocław 75:72

Najskuteczniejszymi zawodnikami w drużynie Górnika byli tradycyjnie Piotr Niedźwiedzki (), Bartłomiej Ratajczak i Hubert Kruszczyński.

MEcz o mistrzostwo I ligi koszykówki Górnik Trans.eu Wałbrzych vs FutureNet Śląsk Wrocław. 13.02.2019 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych