Dodano: 19 lutego 2020 13:41

ABSOLUTNIE, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Już w najbliższą niedzielę 23 lutego o godz.19.00, w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju, czeka nas nie lada atrakcja, a mianowicie – koncert „ABSOLUTNIE, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego“. W programie wieczoru – piosenki Wojciecha Młynarskiego, znane i lubiane przez kilka pokoleń Polaków m.in. „Absolutnie“, „Bynajmniej“, „Ogrzej mnie“, „Jeszcze w zielone gramy“, „Dziewczyny, bądźcie dla nas dobre na wiosnę“ czy „Jesteśmy na wczasach“.Jackowi Bończykowi (vocal) towarzyszy Konrad Wantrych (piano) oraz Wojciech „Gumiś“ Gumiński (kontrabas).

Jacek Bończyk (aktor, reżyser) jest z urodzenia wałbrzyszaninem, który od wielu lat mieszka i pracuje w Warszawie. Można go oglądać na deskach stołecznych teatrów: Ateneum, Roma i Syrena, spotkać w studiach dubbingowych i koncertowych oraz w Warszawskiej Szkole Filmowej, gdzie prowadzi ze studentami zajęcia z piosenki.
Jest wziętym reżyserem teatralnym – jego przedstawienia cieszą się dużym uznaniem w całym kraju („Młody Frankenstein“, „Cabaret“, „Młynarski – obowiązkowo“), poza tym pisze także scenariusze spektakli muzycznych dla wielu scen oraz aktorów („Singielka“, „Zorro“, „Terapia Jonasza“, „Obywatel“).

Jacek Bończyk jest laureatem wielu festiwali, z których najważniejsze to: nagroda Grand Prix podczas XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie oraz Nagroda Grand Prix na XXI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W 2017 roku aktor został uhonorowany Dyplomem Mistrzowskim przez Kapitułę im. Prof. Aleksandra Bardiniego, a w 2018 roku dołączył do zaszczytnego grona Ambasadorów Wałbrzycha.
Ma na swoim koncie kilka recitali: „Piosenki kilku Francuzów” (2000), „Tango Kameleon” (2002), „Recital na piano i bass” (2009), „Mój Staszewski” (2012), „Resume z wątkiem kosmicznym” (2013), „Czarno-białe ślady” (2014), „Kaczmarski – subiektywnie” (2016) oraz „Mój Młynarski (2017). Nagrał kilka płyt, m.in.:. „Następny” (2001), „Tango Kameleon” (2003), „Depresjoniści” (2005), „Raj” (2008), „Ideologia snu”, „Dzieci Hioba” (2010), „Mój Staszewski” (2012). Pisze teksty dla różnych wykonawców piosenki, m.in. dla Katarzyny Groniec, Anny Guzik, Michała Bajora i Mirosława Czyżykiewicza.

REKLAMA

ABSOLUTNIE, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego. fot. użyczona

Jacek Bończyk wielokrotnie współpracował z Wojciechem Młynarskim przy rozmaitych koncertach i spektaklach, był także dyrektorem artystycznym Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, który ma za sobą 3 bardzo udane edycje. Niezwykły spektakl „Młynarski obowiązkowo“ czyli autoportret na aktorów i orkiestrę, w Teatrze 6 piętro w Warszawie, był ostatnim wspólnym przedsięwzięciem, które zrealizowali obaj zaprzyjaźnieni ze sobą panowie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sam Mistrz tak pisał o Jacku:

„Jacek Bończyk posiada wyjątkowe predyspozycje do zajmowania się piosenką aktorską. Po pierwsze jest utalentowany. Po drugie ma gruntowne przygotowanie zawodowe, jest dobrym aktorem dramatycznym. Po trzecie jest muzykalny i po czwarte wreszcie – posiadł w znacznej mierze umiejętność najtrudniejszą połączenia tego wszystkiego w sceniczny skrót. Bo piosenka aktorska bazuje na owym skrócie, jest tym rodzajem teatru, gdzie wszystko dzieje się szybko, na zagranie całej roli przypada nie więcej niż trzy minuty.“

ABSOLUTNIE, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego, fot. użyczona / Artur Wacławek

ABSOLUTNIE, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego. fot. uzyczona / Adam Pietrusiak

ABSOLUTNIE, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego. fot. użyczona / Tomasz Zakrzewski

ABSOLUTNIE, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego. fot. użyczona

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także