Dodano: 21 listopada 2022 10:17
Za nami przedsmak zimy. W okolicach Wałbrzycha, bajecznej zimy. W tym tygodniu wróci jednak jesienna aura
Za nami kilka dni w zimowej aurze. To przedsmak tego co może nas czekać za kilka tygodni. Niskie temperatury, pojawiające się mgły i opady śniegu sprawiły, że w weekend w wielu miejscach w pobliżu Wałbrzycha mogliśmy podziwiać bajeczne widoki. My oglądaliśmy Wałbrzych z wieży widokowej w Szczawnie-Zdroju. Przed nami jednak powrót jesiennej aury.
– Po krótkotrwałym nadejściu zimowej pogody, która doświadczyła cały kraj, w rozpoczynającym się tygodniu powróci jesienna aura. Z dnia na dzień będzie się robić coraz cieplej, a śnieg i deszcz ze śniegiem zastąpią opady deszczu. Najdłużej zimowa aura utrzymywać się będzie na północnym wschodzie Polski, a najszybciej zrobi się ciepło na południowym zachodzie – informuje dziś w komunikacie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Co mówią prognozy długoterminowe? Do środy w Wałbrzychu temperatura będzie się wahać od zera do trzech stopni. Mogą pojawiać się przelotne opady deszczu ze śniegiem. W piątek termometry pokażą już ponad pięć stopni. Wciąż ma padać. Tak aura utrzyma się w weekend i w pierwszej części przyszłego tygodnia.

Zobacz także
- Explore Wałbrzych działa już miesiąc. Mieszkańcy i turyści chętnie tu zaglądają
- Czesi palą dziś czarownice. Ogniska, tańce i czarodziejski klimat w całym kraju
- Majówka w Jedlinie-Zdroju. Cztery dni wydarzeń dla mieszkańców i gości
- Majówka w Głuszycy. Trzy dni wspólnego świętowania
- Maj w SZANIAWSKX – przebojowe spektakle i premiera o historii Waldenburga
- Dolny Śląsk to dziś infrastrukturalne serce Europy
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Bus uderzył w przyczepkę na obwodnicy. Utrudnienia na pasie w kierunku centrum
Majówka w Jedlinie-Zdroju. Cztery dni wydarzeń dla mieszkańców i gości
Wałbrzych. Otwarto najnowocześniejszą halę wspinaczkową w tej części regionu
Explore Wałbrzych działa już miesiąc. Mieszkańcy i turyści chętnie tu zaglądają
Czterolatek sam przy ruchliwej drodze. Zareagował policyjny patrol