Boom mieszkaniowy w województwie łódzkim – ceny i popyt w górę

13 lipca 2022 15:13. Boom mieszkaniowy w województwie łódzkim – ceny i popyt w górę. fot. użyczona / artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Łódź jest obecnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków nieruchomości w kraju. Wysoki popyt na mieszkania w Łodzi oraz innych miastach województwa sprawia, że ceny nieuchronnie idą w górę – poniekąd w skali do kilkunastu procent rocznie.

Zresztą, dzieje się tak w całej Polsce – przykładowo, średnia stawka za metr kwadratowy nieruchomości od dewelopera w Warszawie sięga obecnie ponad 12 000 złotych, wtenczas gdy w Łodzi średni koszt metra kwadratowego to 7500 złotych.

Jest to odczuwalnie niższa stawka, niż w stolicy – dlatego też Łódź tak przyciąga inwestorów w nieruchomości. Ale ogólna tendencja jest całkiem jednoznaczna: ceny mieszkań idą w górę o około 7-10% rocznie.

REKLAMA

Dzisiaj bierzemy na tapetę rynek pierwotny Łodzi i innych, mniejszych miejscowości województwa łódzkiego, oraz udzielamy odpowiedzi na szereg pytań:

  • czy zmienią się ceny mieszkań w Łodzi do końca 2022 roku;
  • jakie inwestycje znajdziemy w aktualnej ofercie deweloperskiej;
  • co czeka na łódzką mieszkaniówkę w najbliższej przyszłości.

Co mamy do wyboru?

Deweloperzy Łodzi realizują bardzo różnorodne inwestycje mieszkaniowe – oczywiście, hitem sprzedaży są mieszkania na osiedlach wielorodzinnych. Tego typu nieruchomości są wznoszone w każdej części miasta i wyróżniają się stosunkowo przystępnymi cenami.

W Łodzi też powstaje coraz więcej inwestycji klasy premium – apartamentowców, lokali inwestycyjnych, kompleksów typu mix-used. Najczęściej ulokowane są w obrębie Śródmieścia, Katedralnej, Starego Widzewa. Rzecz jasna, jest to dużo wyższa półka cenowa – stawki poniekąd mogą dorównywać warszawskim.

Coraz popularniejszym segmentem rynku stają się domy jednorodzinne pod Łodzią – pierwsza fala zainteresowania tym typem nieruchomości była spowodowana pandemią, i tendencja ta utrzymuje się do teraz. Jest to również dość przystępny cenowo segment rynku – własny domek z ogrodem pod Łodzią możemy kupić w cenie jednopokojowego mieszkania w centrum.

Nie tylko w stolicy

Oczywiście, Łódź bije wszelkie rekordy popularności wśród nabywców i inwestorów. Nie zapominajmy jednak o kameralniejszych miejscowościach, które często wcale nie ustępują dużym miastom pod względem standardu nieruchomości.

Sporo mniejszych miast w województwie łódzkim wyróżnia się bardzo dobrze rozwiniętym rynkiem pierwotnym: znajdziemy dużo nowych mieszkań w Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Kutnie, Zgierzu, Aleksandrowie Łódzkim i innych miejscowościach, mniej lub bardziej oddalonych od stolicy województwa.

Rynek mieszkaniowy Łodzi – prognozy

Nieruchomości są obecnie jednym z najpopularniejszych w Polsce sektorów inwestycyjnych – Polacy wolą lokować kapitał w mieszkaniach, niż w mało zrozumiałych jeszcze kryptowalutach czy startupach. Duży udział inwestorów odczuwalnie napędza łódzki rynek pierwotny, co też przyczynia się do wzrostów cenowych. Dla potencjalnych nabywców, którzy zastanawiają się nad kupnem nieruchomości, oznacza to tylko jedno – ceny mieszkań będą szły tylko w górę, i już pod koniec 2022 roku możemy zauważyć bardzo istotną różnicę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 13 lipca 2022 15:13
`