Dodano: 9 maja 2022 11:29
Taki będzie widok z wieży na Wzgórzu Gedymina. Byliśmy prawie na szczycie!
Trwają prace przy budowie wieży widokowej na Wzgórzu Gedymina w Szczawnie-Zdroju. Wieża choć jeszcze nie otwarta, już dziś budzi ogromne zainteresowanie. Konstrukcja licząca 27 metrów wysokości będzie jedyną w regionie wieżą w całości przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Ażurowy, stalowy kosz a w nim zamiast klatki schodowej drewniana pochylnia prowadząca na kolejne platformy widokowe – właśnie taką konstrukcję będzie miała wieża widokowa jaka powoli rośnie na szczycie wzgórza Gedymina w Szczawnie-Zdroju. Dzięki temu widoki z najwyższej platformy widokowej będą mogły podziwiać osoby niepełnosprawne.
Z jej szczytu roztaczała się panorama na otaczające Szczawno-Zdrój i Wałbrzych góry, a przy dobrej widoczności widać oddalone o kilkadziesiąt kilometrów Ślężę.
Na sam szczyt wieży nie weszliśmy, bo wciąż trwają prace przy najwyższej części platformy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także
- Potrójne zderzenie na Piaskowej Górze. Są spore utrudnienia
- Ruszają zapisy na Sudecką Żyletę. Szykujcie nogi na letnie góry
- Wałbrzyszanie o nowym muralu: „Kolorowo, fajnie i wreszcie weselej”
- Zapnij pasy – wałbrzyska drogówka w terenie
- Unieważniono przetarg na dostawę autobusów wodorowych
- Wałbrzych. 49 milionów złotych na psychiatrię
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Inwestycja za pięćset milionów Euro
Sytuacja trudna do zaakceptowania. Władze Wałbrzycha komentują sprawę hospicjum
Ponad 90 tysięcy odwiedzających i 600 tysięcy złotych przychodu. Wieża widokowa w Parku Sobieskiego kończy rok działalności
Głuszyca ma wody termalne, ale bez szans na kąpieliska. Miasto rozważa inne wykorzystanie odwiertu
Wałbrzych zyskuje nową markę! Ultima Auto otwiera salon MG!