Tematy: agnieszka rzeźnicka-gniadek aneta szewc polski ład urząd skarbowy
Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!
– Urząd Skarbowy w Wałbrzychu nigdy nie stosował kar za błędy w złożonych zeznaniach podatkowych, tym bardziej nie będziemy tego robić teraz, przy stosowaniu przepisów Polskiego Ładu. – napisała w odpowiedzi na nasz tekst Rzecznik Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek.
Rzecznik Rzecznik Izby Administracji Skarbowej zapewnia, że pracownikom skarbówki zależy na tym, aby klienci w przypadku pytań czy wątpliwości zwracali się o informacje czy wyjaśnienia, aby tych błędów było jak najmniej. Z tą myślą uruchomione zostały dyżury ekspertów KAS i infolinie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
– Staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, aby pomóc im wypełnić obowiązki podatkowe, a nie karać za pomyłki. – zapewnia Pani rzecznik – Zdajemy sobie sprawę z ogromu zmian i nowych informacji, tym bardziej, że często te zmiany wymagają również adaptacji systemów księgowych i informatycznych.
REKLAMA
Urzędnicy zapewniają, że do wszelkich tego typu sytuacji podchodzili bedą ze zrozumieniem i że zdają sobie sprawę, że potrzeba czasu, aby nowych regulacji się nauczyć i prawidłowo je stosować. Przypominają, że każdy podatnik ma prawo do skorygowania sporządzonego rozliczenia. Ma na to 5 lat i może to zrobić z własnej inicjatywy, ale również wtedy, gdy błędy stwierdzi urząd skarbowy. W tym ostatnim przypadku standardem jest kontakt urzędnika z podatnikiem i wyjaśnienie błędów i ich ostateczne skorygowanie.
Przypomnijmy. 20 stycznia zapytana o to, czy urzędnicy skarbowi łaskawszym okiem spoglądali będą na błędy podatników związane z nowymi przepisami wprowadzonymi w ramach Polskiego Ładu naczelnik Urzędu Skarbowego w Wałbrzychu Aneta Szewc odpowiedziała, że na przygotowanie się do składania zeznań będzie cały rok, a urzędnicy będą trzymali się ściśle litery prawa.