Tematy: sponsorowany
Startupy są coraz popularniejszym modelem biznesowym, a w zasadzie modelem rozpoczynania własnej działalności. Przyszłym przedsiębiorcom wystarczy pomysł na biznes, który oczywiście musi być chwytliwy i przekonywujący, a następnie potrzebują inwestora. Czy finansowanie startupów lepsze jest z perspektywy crowdfundingu czy inwestorów zewnętrznych?
Startupy w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Przedsiębiorcom wystarczy bowiem niepowtarzalny pomysł na biznes, który z kolei będzie charakteryzował się ogromnym potencjałem i możliwościami. Wówczas startupy stają przed niezwykle trudnym zadaniem, którym jest pozyskanie inwestora.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Finansowanie startupów niesie ogromne korzyści dla przyszłej firmy, ale także dość poważne ryzyko dla tego, kto zdecyduje się wesprzeć finansowo daną działalność. Jak jednak możemy przeczytać na stronie: https://magazynprzedsiebiorcy.pl, to właśnie znalezienie inwestora spoza firmy, to jeden z najskuteczniejszych sposobów, na pozyskanie wsparcia na rozwój działalności. Tacy inwestorzy nie tylko użyczają gotówkę, ale również wspierają firmę podczas wejścia w świat biznesu. Pamiętajmy jednak, ze inwestor zewnętrzny nie będzie tylko i wyłącznie obserwatorem, ale także i wspólnikiem- podstawą jest więc sprawna i czytelna współpraca obu stron.
Finansowanie startupów można poszukać w różnorodnych formach inwestycji zewnętrznych. Zaliczamy do nich:
Crowdfunding jest jedną z nowoczesnych metod finansowania startupów, jednak bardzo szybko zyskuje on na popularności. W znacznym uproszczeniu, można powiedzieć, że główną myślą crowdfundingu jest przedstawienie i zaprezentowanie swojego pomysłu na biznes, szerokiej społeczności, przed popularne platformy internetowe. Wówczas za pośrednictwem takiej platformy, można znaleźć osoby, które będą danym projektem zainteresowane, a tym samym mogą one dokonywać drobnych, jednorazowych wpłat, które mają pomóc w jego realizacji. W zamian za takie wpłaty, inwestorzy również otrzymują wynagrodzenie, które jest udzielane w postaci gwarancji przyszłych zysków z projektu, bądź też stania się współwłaścicielem danego przedsięwzięcia. Co więcej, coraz częściej zdarza się, że inwestorzy otrzymują wynagrodzenie w postaci produktu, w tak zwanej przedsprzedaży. Nie da się ukryć, że finansowanie startupów przy pomocy crowdfundingu stanowi otwarte drzwi na drodze do wielu możliwości, a przede wszystkim, umożliwia efektywne dotarcie ze swoim pomysłem do wielu odbiorców. Co więcej reklamujący swój pomysł przedsiębiorca, spotka się również z jasnym feedbackiem, czy jego pomysł jest interesujący i innowacyjny, czy też nie ma zbyt wielkich szans na wejście na rynek.
Zobacz też: https://ebudowa.pl
/Artykuł sponsorowany/
To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.