Dodano: 28 maja 2021 09:34
Wałbrzych. Będzie nowa siedziba SP nr 21? Modernizacja starej się nie opłaca
– Rozważamy bardzo poważnie rozpoczęcie na terenie szkoły budowy nowego budynku – przyznaje Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. Miałaby być to zupełnie nowa inwestycja, nowoczesna placówka, z taką ilością klas, która pomieściła by wszystkich uczniów szkoły przy Grodzkiej. W podstawówce jest obecnie blisko 800 uczniów.
– Szkoła numer 21 jest wielkim wyzwaniem inżynierskim, po wyremontowaniu sal gimnastycznych, termomodernizacji budynku, również basenu, bez remontu w środku, właściwie ocena inżynierska jest taka, że remont istniejących budynków jest całkowicie nie racjonalny inżyniersko, nie mówiąc już finansowo – przyznaje Roman Szełemej.
Prezydent Wałbrzycha nie ma wątpliwości, że projekt modernizacji Szkoły Podstawowej numer 21 imienia Olimpijczyków Polskich byłby gigantycznym wyzwaniem. W najbliższym czasie, po konsultacjach ze specjalistami i służbami nadzoru budowlanego mają zapaść decyzje w tej sprawie.
Bardzo prawdopodobna wydaje się jednak wspomniana budowa nowego obiektu, który byłby połączony z wyremontowanymi częściami starej szkoły, salą gimnastyczną czy basenem.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Szkoła Podstawowa numer 21 to największa pod względem kubatury placówka w Wałbrzychu.

Zobacz także
- Bus przewrócony na bok. Wypadek 19-latka w Walimiu
- Wspólne święto studentów. Juvenalia po latach wracają do Wałbrzycha
- Rafał Trzaskowski w Wałbrzychu. Mobilizacja przed finałem kampanii
- Jabłów gra dla Mileny. Piknik pełen atrakcji, by pomóc młodej mistrzyni wrócić do zdrowia
- Ten widok zachwyca! Wiśnie Kanzan zakwitły na Placu Magistrackim w Wałbrzychu
- Wałbrzych. Problemy na nowym skateparku. Masa wypełniająca szczeliny… roztopiła się
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Tereny po „Porcelanie Krzysztof” na sprzedaż. Warte miliony działki na portalu ogłoszeniowym
Pożar na Podzamczu. Niebezpiecznie i duże zadymienie
Jedlina-Zdrój. Nowe mieszkania czekają na chętnych
Droga z Kamiennej Góry do Kowar zablokowana po zderzeniu trzech aut. Dziewięć osób poszkodowanych
Wałbrzych. Szokujące sceny na Poniatowie. Młody mężczyzna wyciągnięty z auta i pobity