Dodano: 14 kwietnia 2021 18:33
111 lat ma najstarszy mężczyzna w Polsce! To Stanisław Kowalski ze Świdnicy
Tematy: 111 latek dolnośląskie dolny śląsk informacje z wałbrzycha najstarszy mężczyzna nes świdnica wiadomości z wałbrzycha
Swoje 111 urodziny obchodzi dziś Stanisław Kowalski, najstarszy żyjący mężczyzna w Polsce. Pan Stanisław zyskał sławę, jako najstarszy lekkoatleta w kraju. Treningi rozpoczął w wieku 104 lat. Ma na swoim koncie rekord Europy w kategorii mężczyzn powyżej 100 lat w rzucie dyskiem.
Stanisław Kowalski, rocznik 1910, sportową przygodę rozpoczął w wieku 104 lat. W czasie Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce ustanowił rekord Europy w swojej kategorii, czyli powyżej stu lat, w rzucie dyskiem. Ma też na swoim koncie rekord Polski i rekordy Mistrzostw Polski w pchnięciu kulą czy biegu na sto metrów. Po raz ostatni wystartował 12 marca 2016 roku w czasie XXV Halowych Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce w Toruniu.
Dziś już nie startuje, choć jak twierdzą ci, którzy go dobrze znają, senior ma w sobie wciąż dużo energii i pogody ducha.
Stanisław Kowalski otrzymał dziś oficjalny certyfikat potwierdzający, że jest on najstarszym mieszkańcem Dolnego Śląska. To także najstarszy żyjący mężczyzna w Polsce i trzeci najstarszy mieszkaniec kraju. Na świecie, 111 latek jest trzynastym najstarszym mężczyzną.

111 urodziny najstarszego mieszkańca Świdnicy, Stanisława Kowalskiego. fot. Wiktor Bąkiewicz
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także
- Świdnica. Książę Bolko II wrócił do miasta
- Świdnica. Miasto dofinansuje kastrację i sterylizację psów i kotów
- Jedlina-Zdrój. Będzie budowane rondo. Będą duże utrudnienia dla kierowców
- Blisko 2 mln zł na nowe centrum Głuszycy. Rusza dokumentacja przetargowa
- Szczawno-Zdrój. Zamknięte ważne skrzyżowanie. Są objazdy
- Uwaga kierowcy utrudnienia na A4 w kierunku Katowic
Najczęściej czytane
Czeskie media piszą o scenach, jak z filmu. Obława na granicy z Czechami
Zmowa przetargowa na inwestycje komunalne? Tymi miastami poza Wałbrzychem interesują się śledczy
Podzamcze. O krok od tragedii
Tak głosował Wałbrzych. Mamy wyniki ze wszystkich komisji
Wałbrzych. Auto wjechało w płot. Kierowca uciekł