Dodano: 17 października 2015 15:10
MP w podnoszeniu ciężarów. Bracia Adrian i Tomasz Zielińscy bezkonkurencyjni w kategorii 94 kg. Bonk triumfuje w kategorii 105 kg.
Tematy: aqua-zdroj podnoszenie ciężarów sport
Złoty medalista olimpijski z Londynu w kat. 85 kg. Adrian Zieliński (Tarpan Mrocza) wywalczył na pomoście w Wałbrzychu tytuł mistrza Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów w kat. 94 kg i obronił tytuł wywalczony rok temu w Łukowie. W dwuboju uzyskał 390 kg, o dwa kilogramy mniej niż rok temu. Drugie miejsce zajął jego młodszy brat Tomasz (Tarpan Mrocza) z wynikiem 387 kg (o cztery kilogramy więcej niż rok temu), a trzecie Paweł Koszałka (Budowlani Opole) – 381 kg.
– Tytuł obroniłem, brat jest drugi, plan został wykonany. W podrzucie Tomek był lepszy, ale przegrać z bratem, to nie wstyd. Obaj mamy problemy zdrowotne, ja uszkodzoną rzepkę w kolanie, a brat zerwał przyczep mięśni karku. Przez ostatni tydzień nie trenował, tylko przechodził rehabilitację i miał codziennie masaże – powiedział w wywiadzie dla telewizji Eurosport Adrian Zieliński.
Nowoczesne centrum kształcenia w Wałbrzychu.
Branżowe Centrum Umiejętności stawia na mechatronikę i technologie przyszłości
Bartłomiej Bonk (Budowlani Opole) uzyskał w dwuboju 405 kg (185+220) i zdobył na pomoście w Wałbrzychu tytuł mistrza Polski w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105 kg. Bonk, brązowy medalista olimpijski z Londynu i tegoroczny mistrz Europy odzyskał tytuł, który rok temu w Łukowie stracił na rzecz kolegi klubowego Arkadiusza Michalskiego. W Wałbrzychu, jako jedyny przekroczył w dwuboju granicę 400 kg.
Drugi Michalski miał 398 kg, a trzeci Arsen Kasabijew – 389 kg.
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Tylko dajcie wiecej pilki nożnej, bo w ogóle jej nie ma!
Adrian Mierzejewski to ten piłkarz KP Wałbrzych?
Zobacz także
- Samolot z Klaudią wylądował we Wrocławiu. Wałbrzyszanka jest już pod opieką wrocławskich lekarzy
- Ponad 3,3 mln zł dla Świebodzic. Miasto odnowi trzy podwórka
- Rowerzyści ponownie zawitają do Świebodzic. W niedzielę wyścig MTB
- Nowy sprzęt komputerowy trafił do szkół Powiatu Wałbrzyskiego
- Nowoczesne centrum kształcenia w Wałbrzychu. BCU stawia na mechatronikę i technologie przyszłości
- W Głuszycy ruszyła budowa nowego budynku mieszkalnego. Właśnie wmurowano kamień węgielny [FOTO]
Najczęściej czytane
Dwa lokale z powiatu wałbrzyskiego w przewodniku Michelin
Tragiczna końcówka maja na drogach powiatu wałbrzyskiego. Zginął motocyklista
Nowa marka w Wałbrzychu! Nowy salon BAIC już otwarty
Wałbrzyska policja żegna mł. asp. Pawła Konopkę. Policjant zginął w niedzielę w tragicznym wypadku
Dachowanie w Mieroszowie. Duże kłopoty kierowców na DK35






































Rozpierdalaja mnie wasze zdjecia! Najlepszy portal w walbrzychu!!! Szkoda, że tak malo!!!