Dodano: 21 sierpnia 2020 10:36
50 zarzutów dla internetowej oszustki z Wałbrzycha. Oszukała kilkadziesiąt osób
Tematy: oszustka policja wałbrzych
26-latka oferowała na portalach internetowych produkty, których w rzeczywistości nie miała. Oszustka wielokrotnie interesowała się także znalezionymi w internecie produktami i wysyłała sprzedawcom fikcyjne potwierdzenia wykonania przelewów bankowych. Kobieta usłyszała w sumie 50 zarzutów. Grozi jej kara do ośmiu lat więzienia.
Kobieta wyłudziła w ostatnich miesiącach łącznie dwadzieścia tysięcy złotych i oszukała kilkadziesiąt osób z całej Polski. Wałbrzyszanka oferowała produkty, których nie posiadała. Kupujący wpłacali zaliczki za zakupy. Były to kwoty od kilkudziesięciu do kilkuset złotych i czekali na przesyłki. Te jednak nigdy nie dochodziły. Kobieta stosowała także inną metodę. Wysyłała fikcyjne potwierdzenia wykonania przelewów bankowych. Część pokrzywdzonych dała się nabrać i wysyłała zamówione towary przed otrzymaniem zapłaty.
Oszustka usłyszała we wtorek zarzuty. Przed sądem odpowie za działania mające na celu osiągnięcie korzyści majątkowej i doprowadzenie grupy osób do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem. Policjanci odzyskali część wyłudzonych przedmiotów.
Przy tej okazji policja przypomina zasady bezpiecznych zakupów w internecie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
– Zakupy w sieci dokonujmy w sprawdzonych, autoryzowanych i zarejestrowanych sklepach internetowych. Przed przesłaniem pieniędzy sprawdźmy, czy firma oferująca nam produkty i usługi w ogóle istnieje. Prześledźmy komentarze i opinie o sprzedającym bezpośrednio w serwisie sprzedażowym oraz w wyszukiwarce internetowej. Zweryfikujmy, czy posiada on numer polskiej sieci telekomunikacyjnej, i czy pojawia się on w wyszukiwarce, a także jakie wpisy się do niego odnoszą. Wykonajmy telefon do sprzedającego przed zakupem. Warto też sprawdzić od kiedy posiada on konto w serwisie sprzedażowym. Unikajmy robienia zakupów od nowych użytkowników lub takich, którzy mają dużo negatywnych komentarzy. Sprawdźmy, gdzie zarejestrowana jest domena strony, np. poprzez wyszukiwarkę http://centralops.net/co/ oraz przeczytajmy regulamin sklepu, a także oceńmy wizualnie profesjonalizm wykonania strony internetowej – radzi policja.
Zobacz także
- Strefa Sowa nasi goście to prawdziwi odkrywcy
- Dachowanie na Świdnickiej. Są utrudnienia
- Dolnośląska kolej za 10 lat: eksperci debatowali podczas pierwszego Forum Kolejowego Dolnego Śląska
- Do wydzierżawienia działka przy Głuszyckiej. Może być na drobną działalność gospodarczą
- Wałbrzych. Mieszkańcy więcej zapłacą za śmieci. Wyższa stawka od stycznia
- ZDKiUM zlikwidowany. Pracowników przejmie miasto. Oszczędności mają sięgnąć miliona złotych
Najczęściej czytane
- Wałbrzych. Koniec ZDKiUM. Miasto chce zlikwidować tę jednostkę
- Wałbrzyszanie zrobieni „na festiwal rowerowy”. Gdzie się podziało sto pięćdziesiąt tysięcy złotych?
- W Głuszycy rozpoczęto realizację kolejnego projektu polsko-czeskiego
- Karambol na A4. Jedna osoba zginęła. Jezdnia w kierunku Wrocławia zablokowana
- Maciej Awiżeń odwołany. Nowym wojewodą dolnośląskim będzie Anna Żabska