
Tematy: park Świebodzice
Władze Świebodzic spotkały się z właścicielami działki przy ulicy Solnej, gdzie w ubiegłym tygodniu na drodze do Książańskiego Parku Krajobrazowego pojawiły się płot i brama. Właściciel miał prawo ogrodzić działkę, ale takie rozwiązanie zbulwersowało mieszkańców.
Paweł Ozga, burmistrz Świebodzic, od początku deklarował chęć jak najszybszego wyjaśnienia sprawy. Do spotkania z właścicielami działki doszło wczoraj.
Nowoczesne centrum kształcenia w Wałbrzychu.
Branżowe Centrum Umiejętności stawia na mechatronikę i technologie przyszłości
Jak czytamy w informacji o tym spotkaniu, z zapewnień właściciela wynika, że brama była zamknięta przez około dwadzieścia minut, w związku z prowadzonymi pracami remontowymi. Podczas spotkania samorządowcy dowiedzieli się, że remont potrwa około dwóch lat i finalnie, w okolicach stawu ma powstać kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy, wyposażony między innymi w plac zabaw, staw i smażalnię.
Teren, w związku z prowadzonymi pracami, ze względów bezpieczeństwa, może być zatem otaśmowany, a droga na krótki czas zamykana. Związane to jest z pracami ziemnymi i podłączeniem mediów, taką informację mieli przekazać właściciele działki. Jednocześnie mieli zapewnić, że nie chodzi o stawianie przeszkód turystom.
W informacji o spotkaniu czytamy, że wszystkich zaniepokojonych urzędnicy uspokajają, śmiało na tę chwilę można planować spacery na tym odcinku.
Przypomnijmy, popularna droga do Książańskiego Parku Krajobrazowego prowadzi także do Zamku Cisy, można tędy dojść lub dojechać na rowerze także do wałbrzyskiego Podzamcza.
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Dwa lokale z powiatu wałbrzyskiego w przewodniku Michelin
Tragiczna końcówka maja na drogach powiatu wałbrzyskiego. Zginął motocyklista
Nowa marka w Wałbrzychu! Nowy salon BAIC już otwarty
Wałbrzyska policja żegna mł. asp. Pawła Konopkę. Policjant zginął w niedzielę w tragicznym wypadku
Dachowanie w Mieroszowie. Duże kłopoty kierowców na DK35
Ruszają Dni Szczawna-Zdroju! Trzy dni koncertów, atrakcji dla dzieci i targów smaku
Klaudia wraca do Polski. Trafi do szpitala we Wrocławiu
Samolot po Klaudię wystartował. Wałbrzyszanka ma wrócić do Polski w tym tygodniu
Pracownica salonu telekomunikacyjnego okradła własnych klientów
Cofał na parkingu, potrącił pieszych i odjechał. Był kompletnie pijany