Siatkarskie play-off. Na początek gładko z Juvenią Głuchołazy

Tematy:

Gładko i bez większych problemów poradzili sobie siatkarze wałbrzyskiego MKS Aqua Zdrój z drużyną Juvenia Głuchołazy. W rozegranym w piątek 15.02.2019 pierwszym spotkaniu rundy play-off wałbrzyscy siatkarze pokonali gości w trzech łatwych setach (25:8, 25:8 25:20)

Rozstawienie drużyn biorących udział w rozgrywkach play-off sprawiło, że podopieczni trenera Janusza Bułkowskiego zakończyli rundę podstawową i rozpoczęli play-offy meczem z Juvenią Głuchołazy. Tak jak poprzednio, przeciwnik nie dał się naszym zawodnikom we znaki, którzy szybko zakończyli dwa pierwsze sety, nie dając gościom nawet 10 punktów.

Postawą przeciwników zaskoczony był trener walbrzyskiej drużyny Janusz Bułkowski. W rozmowie po meczu powiedział:

– Spodziewałem się po przeciwniku większej determinacji i walki, a te pierwsze sety były bez historii zupełnie. Cały czas musiałem pobudzać swoich zawodników do grania i powtarzać, żeby nie patrzyli się na drugą stronę tylko grali swoje i realizowali założenia przedmeczowe.

W ostatnim secie goście „dociągnęli” do 20, choć stało się to nie z powodu ich lepszej gry, co z wyraźnej dekoncentracji wałbrzyskich siatkarzy. Szczęśliwie udało się, po trzeciej piłce setowej zakończyć spotkanie i bez obaw czekać na niedzielne, drugie z dwuemeczu, spotkanie, z którego tradycyjnie już Dziennik Wałbrzych przeprowadzi transmisję na żywo.