
Tematy: Wałbrzych
Informacje medialne o odwołaniu wiceprezydenta Zygmunta Nowaczyka są wyrwane z kontekstu nie mają związku ze stanem faktycznym – powiedział Dziennikowi Arkadiusz Grudzień, rzecznik wałbrzyskiego ratusza. – Od 7 maja prezydent Nowaczyk nadal będzie sprawował swój urząd.
Rzecznik magistratu jednocześnie potwierdza fakt opublikowania w BIP Urzędu Miejskiego informacji o odwołaniu wiceprezydenta Nowaczyka. Podkreśla jednak, że jest to jedynie wymóg administracyjny, związany z osiągnięciem przez niego wieku emerytalnego. To skutkuje koniecznością oficjalnego odwołania i ponownego powołania go na stanowisko wiceprezydenta.
Nowoczesne centrum kształcenia w Wałbrzychu.
Branżowe Centrum Umiejętności stawia na mechatronikę i technologie przyszłości
– W funkcjonowaniu urzędu ani w obowiązkach wiceprezydenta Nowaczyka nic się nie zmienia. Normalnie odbyłoby się to z dnia na dzień, w maju z uwagi na długi weekend informację o powołaniu i odwołaniu dzieliło będzie kilka dni. – dodaje Arkadiusz Grudzień.
Taka sama procedura miała miejsce na początku roku w przypadku Alicji Młodeckiej, dyrektor wałbrzyskiej BWA. Rzecznik magistratu dodaje, że Prezydent Roman Szełemej jest zadowolony ze współpracy z wiceprezydentem i nie zamierza jej kończyć.
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Tragiczna końcówka maja na drogach powiatu wałbrzyskiego. Zginął motocyklista
Nowa marka w Wałbrzychu! Nowy salon BAIC już otwarty
Dwa lokale z powiatu wałbrzyskiego w przewodniku Michelin
Wałbrzyska policja żegna mł. asp. Pawła Konopkę. Policjant zginął w niedzielę w tragicznym wypadku
Dachowanie w Mieroszowie. Duże kłopoty kierowców na DK35
47. Dni Bielawy już w ten weekend. Znamy pełny program i gwiazdy imprezy
Szczawno-Zdrój. Ważna decyzja dotycząca Wzgórza Gedymina. Sprawa dotyczy asfaltowej ścieżki
Samolot z Klaudią wylądował we Wrocławiu. Wałbrzyszanka jest już pod opieką wrocławskich lekarzy
Ruszają Dni Szczawna-Zdroju! Trzy dni koncertów, atrakcji dla dzieci i targów smaku
Klaudia wraca do Polski. Trafi do szpitala we Wrocławiu