
Tematy: jaworzyna śląska
Już w ten weekend zapraszamy wszystkich miłośników techniki do Muzeum Techniki w Jaworzynie Śląskiej, gdzie 12 sierpnia rozpocznie się kolejny Festiwal Zabytków Techniki. Tym razem festiwal zmieni nieco oblicze – wyjdzie poza teren nie tylko parowozowni ale i Jaworzyny. Żelaznym punktem tegorocznej edycji festiwalu będzie obiekt, który dopiero od niedawna wszedł w posiadanie Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska z Jaworzyny Śląskiej. Mowa tu o zabytkowym Młynie Hilberta w Dzierżoniowie. O szczegółach i samym młynie mówi Maciej Mądry, z-ca dyrektora ds zabytków:
Festiwal z roku na rok zwiększa swój zasięg – w tym roku „rozpełza” się po kilku miastach Dolnego Śląska – od Wrocławia, gdzie z okazji przypadającej właśnie 175 rocznicy pierwszego przejazdu pociągu na Śląsku zwiedzać będzie można zamknięty od lat, stary dworzec przy ulicy Małachowskiego, przez Świdnicę, Jaworzynę, Piotrowice Świdnickie, Dzierżoniów i Wałbrzych, gdzie dzięki uprzejmości PKP udostępniona zostanie do zwiedzania najwyżej położona w Polsce lokomotywownia przy stacji Wałbrzych Główny.
Nowoczesne centrum kształcenia w Wałbrzychu.
Branżowe Centrum Umiejętności stawia na mechatronikę i technologie przyszłości
Tegoroczna edycja festiwalu to już nie tylko parowozy, nie tylko kolej. Poza wspomnianym już Dzierżoniowem organizatorzy zapraszają do Piotrowic Świdnickich, gdzie w folwarku przynależnym do dawnego pałacu Burghausów zaprezentowana zostanie wystawa maszyn i urządzeń rolniczych.
Zapraszamy serdecznie, szczegółowy program imprezy znaleźć Państwo mogą pod tym linkiem ———-> tutaj

V Zlot Parowozów w Jaworzynie Śląskiej. Wrzesień 2015. Fot. Jacek Zych
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Tragiczna końcówka maja na drogach powiatu wałbrzyskiego. Zginął motocyklista
Nowa marka w Wałbrzychu! Nowy salon BAIC już otwarty
Dwa lokale z powiatu wałbrzyskiego w przewodniku Michelin
Wałbrzyska policja żegna mł. asp. Pawła Konopkę. Policjant zginął w niedzielę w tragicznym wypadku
Dachowanie w Mieroszowie. Duże kłopoty kierowców na DK35
47. Dni Bielawy już w ten weekend. Znamy pełny program i gwiazdy imprezy
Szczawno-Zdrój. Ważna decyzja dotycząca Wzgórza Gedymina. Sprawa dotyczy asfaltowej ścieżki
Samolot z Klaudią wylądował we Wrocławiu. Wałbrzyszanka jest już pod opieką wrocławskich lekarzy
Ruszają Dni Szczawna-Zdroju! Trzy dni koncertów, atrakcji dla dzieci i targów smaku
Klaudia wraca do Polski. Trafi do szpitala we Wrocławiu