
Tematy: koszykówka mks promet basket sport
Pierwsze, historyczne zwycięstwo w III lidze odniosła drużyna MKS Promet Basket Szczawno-Zdrój, pokonując na wyjeździe drużynę Prakto Polonia Świdnica 65:61, której trenerem jest doskonale wszystkim znany Mieczysław Młynarski.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sytuacja w meczu zmieniała się z kwarty na kwartę i do ostatnich sekund nie było wiadomo, kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku. Pierwszą kwartę wygrali zawodnicy z uzdrowiska 22:14 i wydawało się, że w dalszej części spotkania będą powiększać tą przewagę. W drugiej kwarcie, to zawodnicy Polonii Prakto Świdnicy okazali się bardziej skuteczni pod koszem i dzięki swojej determinacji na przerwę schodzili tylko z jednopunktową stratą przegrywając 36 do 35. Trzecia kwarta, to ponownie doskonała gra MKS-u, którzy rzucili w tej kwarcie 20 punktów, przy 9 punktach rywali.
Nowoczesne centrum kształcenia w Wałbrzychu.
Branżowe Centrum Umiejętności stawia na mechatronikę i technologie przyszłości
Przed ostatnią osłoną, mieli więc 12 punktów przewagi i nic nie zapowiadało emocji do ostatnich sekund pojedynku. Jak to już bywa w thrillerach nasi zawodnicy ponownie oddali inicjatywę gospodarzą, którzy w końcówce spotkania zmniejszyli przewagę do 3 punktów i mieli realne szanse na doprowadzenie do remisu, jednakże spudłowali rzut za 3 punkty na 13 sekund przed zakończeniem meczu. Więcej zimnej krwi zachowali w tym czasie zawodnicy MKS-u i to oni mogli cieszyć się z pierwszego, historycznego zwycięstwa w III lidze, na które Prakto Polonia Świdnica, będzie musiała jeszcze poczekać.
Najbardziej skutecznym zawodnikiem w meczu ze Świdnicą był Adrian Stochmiałek, który zdobył 15 pkt. Poza nim na wyróżnienie zasłużyli Bartek Józefowicz (13 pkt.) i Marcin Ciuruś (11 pkt).
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Dwa lokale z powiatu wałbrzyskiego w przewodniku Michelin
Tragiczna końcówka maja na drogach powiatu wałbrzyskiego. Zginął motocyklista
Nowa marka w Wałbrzychu! Nowy salon BAIC już otwarty
Wałbrzyska policja żegna mł. asp. Pawła Konopkę. Policjant zginął w niedzielę w tragicznym wypadku
Dachowanie w Mieroszowie. Duże kłopoty kierowców na DK35
Ruszają Dni Szczawna-Zdroju! Trzy dni koncertów, atrakcji dla dzieci i targów smaku
Klaudia wraca do Polski. Trafi do szpitala we Wrocławiu
Samolot po Klaudię wystartował. Wałbrzyszanka ma wrócić do Polski w tym tygodniu
Pracownica salonu telekomunikacyjnego okradła własnych klientów
Cofał na parkingu, potrącił pieszych i odjechał. Był kompletnie pijany