Tematy: powiat wałbrzuski powierzony starostwo powiatowe ziemia wałbrzyska
Zimowe ferie 2026 w powiecie wałbrzyskim zapowiadają się wyjątkowo atrakcyjnie. Samorządy, ośrodki kultury, biblioteki oraz instytucje sportowe przygotowały bogaty i zróżnicowany program zajęć dla dzieci, młodzieży oraz całych rodzin, obejmujący zarówno aktywności sportowe, jak i wydarzenia kulturalne, edukacyjne oraz rekreacyjne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą gmin:
Czarny Bór
Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze zaprasza dzieci z gminy Czarny Bór na ferie pełne kreatywnej zabawy. Zajęcia odbywać się będą przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00–13:00, w siedzibie B+CK oraz w świetlicach wiejskich w Witkowie, Jaczkowie, Borównie i Grzędach. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 7–12 lat.
Każdy dzień tygodnia ma odrębny temat: poniedziałki to zajęcia plastyczno-ruchowe „skaczące bazgroły”, wtorki – warsztaty kulinarne „wesołe gary-mary”, środy – wyjazdy do Cinema City w Wałbrzychu, czwartki – wycieczki i gry planszowe, a piątki – zabawy karnawałowe z animatorami lub zajęcia artystyczno-ruchowe.
Jedlina-Zdrój
Jedlina-Zdrój przygotowała szeroką ofertę ferii zimowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ferie rozpocznie zabawa karnawałowa na lodowisku w Kompleksie Active, a przez cały okres ferii dostępne będą lodowisko plenerowe oraz snowtubing. Zaplanowano również bezpłatną naukę jazdy na łyżwach w wyznaczonych terminach.
W programie znalazły się półkolonie zimowe w dwóch turnusach, Zimowy Górski Półmaraton, wydarzenia kulturalne i wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej, koncerty, stand-up oraz zabawy karnawałowe organizowane przez lokalne środowiska.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Głuszyca
W Głuszycy ferie odbywać się będą pod hasłem „Coolturalna Misja – zima w Głuszycy”. Zaplanowano półkolonie w dwóch tygodniowych turnusach (2–6 oraz 9–13 lutego) dla dzieci w wieku 7–12 lat, obejmujące zajęcia stacjonarne, warsztaty oraz wycieczki po Dolnym Śląsku.
Nowością są bezpłatne zajęcia „Coolturalna Misja – ferie w świetlicach wiejskich”, organizowane w pierwszym tygodniu ferii. Każdego dnia dzieci spotykać się będą w innej świetlicy na terenie gminy.
Walim
Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu zaprasza na „Ferie na sportowo” w terminie od 2 do 15 lutego. W programie znalazły się m.in. warsztaty tenisa ziemnego i stołowego, crossfit, laser run, turnieje sportowe, zawody rodzinne oraz otwarte treningi. Przez cały okres ferii dostępne będą również zajęcia ogólnorozwojowe, siłownia i gry zespołowe. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, a uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale i poczęstunek.
Boguszów-Gorce
OSiR Boguszów-Gorce organizuje ferie zimowe dla dzieci i młodzieży w wieku 6–13 lat w dniach 2–14 lutego. Program obejmuje zajęcia sportowe na halach gimnastycznych, aktywności na świeżym powietrzu, wyjazdy do Teatru Lalki i Aktora oraz kina, a także wycieczki do Starej Kopalni i Centrum SOWA w Wałbrzychu oraz do Muzeum Tkactwa i Podziemi Arado w Kamiennej Górze.
Stare Bogaczowice
Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Starych Bogaczowicach zaprasza dzieci na ferie „z Sernikiem” – wyjątkowym gekonem, który będzie towarzyszył uczestnikom podczas zajęć. W programie przewidziano wycieczki, warsztaty przyrodnicze, spotkania edukacyjne, wyjazdy do teatru, lodowisko oraz walentynkowy bal karnawałowy.
Szczawno-Zdrój
Szczawno-Zdrój przygotowało bogaty program wydarzeń feryjnych i okołoferyjnych. W Teatrze Zdrojowym zaplanowano koncerty „Mamma Mia – Tribute to Abba” oraz zespołu Poparzeni Kawą Trzy, a także bezpłatny walentynkowy seans filmowy. W Zdrojotece odbędzie się bezpłatne spotkanie dla dzieci i młodzieży z bokserem Rafałem Kaczorem.
Na sportowo zapowiada się Festiwal Dmuchańców na hali sportowej (14–15 lutego) oraz Bieg Walentynkowy, obejmujący bieg w parach, biegi dla dzieci i liczne atrakcje na promenadzie Parku Zdrojowego.
Mieroszów
Mieroszowskie Centrum Kultury zaprasza na „Ferie Zimowe z MCK”! W programie m.in.: zajęcia chemiczne „Zimowy Ekspert”, warsztaty Książki Tunelowej w bibliotece, turniej ping-ponga, gra terenowa dla młodych odkrywców oraz kulig połączony z ogniskiem.
W Schronisku PTTK Andrzejówka można wypożyczyć narty, biegówki, snowboard i sanki. Oferowane są również lekcje jazdy – zarówno dla początkujących, jak i dla tych, którzy chcą podszlifować swoją technikę, dla dzieci i dorosłych.
Oferta przygotowana przez gminy i instytucje powiatu wałbrzyskiego pokazuje, że ferie zimowe można spędzić aktywnie i ciekawie bez konieczności dalekich wyjazdów. Sport, kultura, edukacja i wspólna zabawa tworzą kompleksową propozycję zimowego wypoczynku dla najmłodszych mieszkańców regionu i ich rodzin.
To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Wałbrzych. Prywatni przewoźnicy jednak nie będą mogli korzystać z przystanków w Wałbrzychu
Kolejne utrudnienia między Starymi Bogaczowicami a Strugą. Drogę będą zamykać każdego wieczoru
Wałbrzych. Do końca tygodnia nowa sygnalizacja świetlna na Podzamczu
Głuszyca będzie miała nowy basen. Przebudowa ruszy po tym sezonie
Ulica Beethovena oficjalnie otwarta. Dawne tereny pokopalniane zmieniły się nie do poznania
Wałbrzych. Ulica Beethovena jak nowa
Pilny komunikat. Wody z kranu nie wolno pić w Jabłowie i części Czarnego Boru
Wybierasz się na Silent Disco? Redpoint przygotował specjalną ofertę
Region. Wypadek z udziałem konia. Nie żyje 18-miesięczne dziecko
Wirki. Wodę z dawnej kopalni „tankują” jak paliwo. Zobacz, jak działa niezwykły dystrybutor (WIDEO)