Dodano: 29 stycznia 2026 08:30
Ponad 700 nowych lamp LED w Szczawnie-Zdroju. Umowa już podpisana
Tematy: Szczawno-Zdrój
Szczawno-Zdrój rozpoczyna kolejną dużą inwestycję infrastrukturalną związaną z modernizacją oświetlenia ulicznego. Podpisana umowa zakłada wymianę tradycyjnych opraw na nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED.
Umowa została podpisana na początku stycznia w Urzędzie Miejskim w Szczawnie-Zdroju. Zadanie realizowane będzie w ramach programu Polski Ład i obejmie całe miasto. Inwestycja ma przynieść realne oszczędności finansowe oraz korzyści środowiskowe.
–5 stycznia br. w Urzędzie Miejskim w Szczawnie-Zdroju została podpisana umowa na realizację zadania pn. ‘Polski Ład dla Szczawna-Zdroju – Rozświetlamy miasto – informuje Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju
Wykonawcą inwestycji została firma TELFA ze Świdnicy, a zakończenie prac zaplanowano na wrzesień 2026 roku. Wartość umowna robót przekracza 1,7 mln zł i jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład.
– Łącznie ma być zamontowanych sztuk nowych opraw, co przyniesie wymierne korzyści – oszczędność środków, zmniejszenie zanieczyszczenia światłem oraz obniżenie emisji gazów cieplarnianych o nie mniej niż 169 ton CO2 rocznie – informuje Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju
Inwestycja jest kontynuacją wcześniej rozpoczętych działań związanych z wymianą oświetlenia na energooszczędne LED-y. Jak podkreśla samorząd, to kolejny krok w stronę nowoczesnego, bezpieczniejszego i bardziej ekologicznego miasta.
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Zobacz także
- W tym roku miała ruszyć budowa zbiornika przeciwpowodziowego koło Świdnicy. Nie powstała nawet koncepcja
- Wałbrzych. Oficjalna data otwarcia Muzeum Tygiel
- Wałbrzych. Pielęgniarki do krwiodawstwa potrzebne od zaraz
- Awaria w Głuszycy. Prace na sieci w Wałbrzychu. Tu mogą być problemy z wodą
- Wielkie emocje w Świebodzicach. Podniebne akrobacje i gwiazda światowego formatu na lotnisku
- Poważny wypadek koło Ząbkowic Śląskich. Autem kierował 22-latek bez prawa jazdy
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Prywatni przewoźnicy jednak nie będą mogli korzystać z przystanków w Wałbrzychu
Kolejne utrudnienia między Starymi Bogaczowicami a Strugą. Drogę będą zamykać każdego wieczoru
Wałbrzych. Do końca tygodnia nowa sygnalizacja świetlna na Podzamczu
Głuszyca będzie miała nowy basen. Przebudowa ruszy po tym sezonie
Ulica Beethovena oficjalnie otwarta. Dawne tereny pokopalniane zmieniły się nie do poznania

