Dodano: 19 stycznia 2026 10:53
Styczniowy reset dla zdrowia. Szczawno-Zdrój zaprasza na bezpłatne wydarzenia
Tematy: stara gazownia Szczawno-Zdrój
Druga połowa stycznia 2026 roku w Szczawnie-Zdroju upływa pod znakiem zdrowia, profilaktyki i wspólnego dbania o dobre samopoczucie mieszkańców. Miasto, obok bogatej oferty kulturalnej Teatru Zdrojowego i Zdrojoteki, zaprasza do udziału w bezpłatnych wydarzeniach poświęconych zdrowiu psychicznemu
i fizycznemu.
W programie znalazły się warsztaty z psychodietetykiem – osobne spotkania skierowane do rodziców oraz osobne dla nastolatków. To propozycja odpowiadająca na aktualne potrzeby i wyzwania, z jakimi mierzą się dziś zarówno młodzi ludzie, jak i ich opiekunowie. Ważnym punktem kalendarza będzie również Dzień Medyczny, zaplanowany na 27 stycznia, podczas którego będzie można spotkać się z lekarzami oraz dowiedzieć się więcej o badaniach klinicznych,
w szczególności tych prowadzonych w wałbrzyskim szpitalu.
Wszystkie warsztaty oraz spotkania w ramach Dnia Medycznego są całkowicie bezpłatne i odbywają się w Starej Gazowni przy ul. Mickiewicza 3. Organizatorom szczególnie zależy na dotarciu z tą ofertą do jak najszerszego grona odbiorców i zachęceniu mieszkańców do aktywnego udziału.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Nie zabraknie również wydarzenia dedykowanego najmłodszym. W niedzielę, 25 stycznia, w Hali Sportowej im. Przyjaciół Sportu przy ul. Słonecznej 1A odbędzie się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od godziny 15 na uczestników czekać będą liczne atrakcje – koncerty, aktywności sportowe, warsztaty, licytacje, loteria fantowa oraz strefa gastronomiczna. Wszystko po to, by wspólnie zbierać środki na leczenie chorób układu pokarmowego u dzieci.

plakat

plakat

plakat

plakat
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Zobacz także
- W tym roku miała ruszyć budowa zbiornika przeciwpowodziowego koło Świdnicy. Nie powstała nawet koncepcja
- Wałbrzych. Oficjalna data otwarcia Muzeum Tygiel
- Wałbrzych. Pielęgniarki do krwiodawstwa potrzebne od zaraz
- Awaria w Głuszycy. Prace na sieci w Wałbrzychu. Tu mogą być problemy z wodą
- Wielkie emocje w Świebodzicach. Podniebne akrobacje i gwiazda światowego formatu na lotnisku
- Poważny wypadek koło Ząbkowic Śląskich. Autem kierował 22-latek bez prawa jazdy
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Prywatni przewoźnicy jednak nie będą mogli korzystać z przystanków w Wałbrzychu
Kolejne utrudnienia między Starymi Bogaczowicami a Strugą. Drogę będą zamykać każdego wieczoru
Wałbrzych. Do końca tygodnia nowa sygnalizacja świetlna na Podzamczu
Głuszyca będzie miała nowy basen. Przebudowa ruszy po tym sezonie
Ulica Beethovena oficjalnie otwarta. Dawne tereny pokopalniane zmieniły się nie do poznania

