Dodano: 8 października 2025 13:55
Tropiciele Dolnego Śląska znów w drodze. Ruszyła kolejna edycja projektu Fundacji Wałbrzych 2000
Tematy: powierzony Wałbrzych2000
#TDS – Tropiciele Dolnego Śląska to zadanie publiczne dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, realizowane przez Fundację Wałbrzych 2000. To kontynuacja ubiegłorocznego projektu #STS – Sudecka Turystyka Społeczna.
W ramach zadania zaplanowano warsztaty fotograficzne i zajęcia budujące kondycję, cztery dwudniowe wycieczki po Dolnym Śląsku oraz wystawę fotografii uczestników.
Nowoczesne centrum kształcenia w Wałbrzychu.
Branżowe Centrum Umiejętności stawia na mechatronikę i technologie przyszłości
– Za nami już pierwsze warsztaty fotograficzne, zajęcia z jogi i wycieczki – opowiada Sylwia Czylok, kierowniczka projektu – ale w planach mamy kolejne. Zapraszamy więc mieszkańców Aglomeracji Wałbrzyskiej – osoby z niepełnosprawnościami, bez względu na wiek. Warsztaty są bezpłatne, a udział w wycieczce kosztuje jedynie 10 zł.
Tropiciele Dolnego Śląska odwiedzili już Błędne Skały, Torfowisko pod Zieleńcem, Minieuroland, Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim i Kudowę-Zdrój. W każdej wycieczce wzięło udział 16 osób z niepełnosprawnościami pod opieką dwóch wolontariuszy i przewodnika. Jogi spróbowało już 50 osób, a kolejne 50 uczyło się robić dobre zdjęcia smartfonem.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
– To kolejny rok – mówi Agnieszka Chlipała, wiceprezeska Fundacji Wałbrzych 2000 – kiedy rozwijamy turystykę społeczną, której celem jest zapewnienie możliwości podróżowania jak największej liczbie osób, a w szczególności tym należącym do najmniej uprzywilejowanych grup – osobom z niepełnosprawnościami i seniorom.
Fundację Wałbrzych 2000 w realizacji zadania #TDS wspiera organizator turystyki – Fundacja Polska Górom!
👉 https://polskagorom.pl/

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.
Zobacz także
- Samolot z Klaudią wylądował we Wrocławiu. Wałbrzyszanka jest już pod opieką wrocławskich lekarzy
- Ponad 3,3 mln zł dla Świebodzic. Miasto odnowi trzy podwórka
- Rowerzyści ponownie zawitają do Świebodzic. W niedzielę wyścig MTB
- Nowy sprzęt komputerowy trafił do szkół Powiatu Wałbrzyskiego
- Nowoczesne centrum kształcenia w Wałbrzychu. BCU stawia na mechatronikę i technologie przyszłości
- W Głuszycy ruszyła budowa nowego budynku mieszkalnego. Właśnie wmurowano kamień węgielny [FOTO]
Najczęściej czytane
Dwa lokale z powiatu wałbrzyskiego w przewodniku Michelin
Tragiczna końcówka maja na drogach powiatu wałbrzyskiego. Zginął motocyklista
Nowa marka w Wałbrzychu! Nowy salon BAIC już otwarty
Wałbrzyska policja żegna mł. asp. Pawła Konopkę. Policjant zginął w niedzielę w tragicznym wypadku
Dachowanie w Mieroszowie. Duże kłopoty kierowców na DK35



