Dodano: 26 maja 2025 16:33
Wakacyjny hit Kolei Dolnośląskich wraca na tory! Z Dolnego Śląska prosto nad Bałtyk
Tematy: koleje dolnośląskie powierzony
Po sukcesie ubiegłorocznej drugiej edycji połączenia, Koleje Dolnośląskie ponownie uruchamiają wakacyjne, bezpośrednie połączenie na trasie Wrocław – Świnoujście. Pociąg KD Premium Nadmorski będzie kursować od 21 czerwca do 31 sierpnia 2025 r., zapewniając szybki i komfortowy dojazd ze stolicy Dolnego Śląska nad Bałtyk.
Trasa z Wrocławia do Świnoujścia zajmie 5 godzin i 7 minut. To wygodna i ekologiczna alternatywa dla długiej i męczącej jazdy samochodem. Połączenie będzie obsługiwane nowoczesnym, kilkuczłonowym składem Impuls, oferującym najważniejsze udogodnienia: klimatyzację, Wi-Fi, gniazdka przy siedzeniach oraz dużą przestrzeń dla podróżnych z dziećmi czy rowerami.
Nowoczesne centrum kształcenia w Wałbrzychu.
Branżowe Centrum Umiejętności stawia na mechatronikę i technologie przyszłości
KD stawia na połączenia ponadregionalne
– Ogromne zainteresowanie połączeniem do Świnoujścia było dla nas bardzo pozytywnym zaskoczeniem, dlatego zdecydowaliśmy się je ponownie uruchomić, spełniając oczekiwania mieszkańców Dolnego Śląska, jak i turystów. Co ważne, w ubiegłym roku skorzystało z niego ponad 7,5 tysiąca pasażerów – nie tylko Dolnoślązaków, ale również mieszkańców województw lubuskiego i zachodniopomorskiego. To najlepszy dowód na to, że kolej może łączyć regiony i ludzi – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.
Pociągi w żółto-czarnych barwach będą kursować od 21 czerwca do 31 sierpnia, w każdy wakacyjny weekend, a także 19 czerwca i 15 sierpnia – w obu kierunkach, przewożąc podróżnych z Wrocławia do Świnoujścia. Trasa będzie przebiegać przez główne miasta zachodniej Polski z postojami na stacjach: Wrocław Główny – Legnica – Lubin – Głogów – Zielona Góra Główna – Szczecin Dąbie – Międzyzdroje – Świnoujście.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Nie tylko nad morze – kolej po 25 latach wraca do Karpacza
KD Premium Nadmorski to niejedyna propozycja na wakacyjne podróże. Równie atrakcyjna może być wyprawa w Karkonosze i Sudety – szczególnie że już wkrótce pociągi powrócą do Karpacza.
Ostatni skład do tego urokliwego miasteczka dojechał w 2000 roku. Teraz, po 25 latach, pociągi wracają do górskiego kurortu. To kolejne przywrócone przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego połączenie kolejowe na Dolnym Śląsku, dzięki niemu pociągi znów będą dojeżdżać do miejscowości, w których mieszka łącznie 13 tysięcy Dolnoślązaków.
Połączenia do Karpacza staną się tym samym kolejną destynacją w Karkonoszach, do której będą kursować pociągi Kolei Dolnośląskich. Bezpośrednie połączenia już teraz łączą Wrocław ze Szklarską Porębą, a w Jeleniej Górze pasażerowie mogą przesiąść się do pociągów jadących do Świeradowa-Zdroju i – już wkrótce – do wspomnianego Karpacza. To otwiera kolejne możliwości komfortowego zwiedzania regionu.
Najszybsze połączenia KD Sprinter z Karpacza do Jeleniej Góry pokonają trasę w zaledwie 18 minut, zaś z Wrocławia najszybsza podróż zajmie niewiele ponad 2 godziny i 20 minut. Koleje Dolnośląskie uruchomią 12 par połączeń w tygodniu oraz 14 w weekendy. Cztery z weekendowych kursów będą realizowane przez zabytkowe pociągi Klubu Sympatyków Kolei we współpracy z KD, co oznacza, że na tej trasie powstanie pierwsze w regionie regularne połączenie retro. Obecnie podobne rozwiązanie, realizowane w weekendy przez Koleje Wielkopolskie na trasie Wolsztyn – Poznań, przyciąga turystów z całego świata.
Bilety na wszystkie połączenia, w tym również KD Premium Nadmorski, będą dostępne za pośrednictwem aplikacji KOLEO, w kasach biletowych KD oraz u obsługi pociągu.

fot. użyczona / Koleje Dolnośląskie

fot. użyczona / Koleje Dolnośląskie

fot. użyczona / Koleje Dolnośląskie
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.
Zobacz także
- Samolot z Klaudią wylądował we Wrocławiu. Wałbrzyszanka jest już pod opieką wrocławskich lekarzy
- Ponad 3,3 mln zł dla Świebodzic. Miasto odnowi trzy podwórka
- Rowerzyści ponownie zawitają do Świebodzic. W niedzielę wyścig MTB
- Nowy sprzęt komputerowy trafił do szkół Powiatu Wałbrzyskiego
- Nowoczesne centrum kształcenia w Wałbrzychu. BCU stawia na mechatronikę i technologie przyszłości
- W Głuszycy ruszyła budowa nowego budynku mieszkalnego. Właśnie wmurowano kamień węgielny [FOTO]
Najczęściej czytane
Tragiczna końcówka maja na drogach powiatu wałbrzyskiego. Zginął motocyklista
Nowa marka w Wałbrzychu! Nowy salon BAIC już otwarty
Dwa lokale z powiatu wałbrzyskiego w przewodniku Michelin
Wałbrzyska policja żegna mł. asp. Pawła Konopkę. Policjant zginął w niedzielę w tragicznym wypadku
Dachowanie w Mieroszowie. Duże kłopoty kierowców na DK35


