Dodano: 25 marca 2025 13:11
Kamila Żuk w mundurze. Zawodniczka z Sokołowska startuje w wojskowych igrzyskach
Piąte Zimowe Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe rozpoczęły się w Szwajcarii. Biorą w nich udział wojskowi sportowcy z całego świata. Rywalizacja potrwa tydzień. Bierze w niej udział blisko czterdziestu zawodników z Polski. Wśród nich jest pochodząca z Sokołowska biathlonistka, Kamila Żuk, choć w tym przypadku to st. szer. spec. Kamila Żuk.
Wojskowi sportowcy zmierzą się w ośmiu dyscyplinach. Powołani zostali najlepsi zawodnicy noszący mundur. Kamila Żuk wystartuje oczywiście w biathlonie.
Igrzyska odbywają się w szwajcarskiej Lucernie. Organizowane są przez Międzynarodową Radę Sportu Wojskowego. Potrwają do 30 marca. W zawodach bierze udział ponad tysiąc sportowców, którzy są żołnierzami, z ponad czterdziestu krajów. Poza biathlonem, rywalizują oni w biegu przełajowym, biegu narciarskim, wspinaczce sportowej czy biegu narciarskim na orientację. Zawody po raz pierwszy zorganizowano piętnaście lat temu.
– Tegoroczne zimowe igrzyska wojskowe to okazja nie tylko do pokazania sportowych umiejętności żołnierzy, ale także do zacieśniania więzi międzynarodowych, wymiany doświadczeń i poznawania różnych kultur. Wojskowe delegacje z całego świata mimo różnic językowych czy narodowych, łączy wspólny cel – budowanie jedności i solidarności poprzez sport. Wojskowe igrzyska to przede wszystkim płaszczyzna do wymiany idei, doświadczeń i wartości, które są fundamentem międzynarodowej współpracy wojskowej. Lucerna stała się miejscem, gdzie wojskowi łączą siły, by wspólnie świętować wartości, które niesie ze sobą sport – solidarność i szacunek – tak zawody opisywane są na oficjalnej stronie Wojska Polskiego.

Kamila Żuk w mundurze. Zawodniczka z Sokołowska startuje w wojskowych igrzyskach fot FB – Oficjalny profil Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego.

Kamila Żuk w mundurze. Zawodniczka z Sokołowska startuje w wojskowych igrzyskach fot FB – Oficjalny profil Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego.

Kamila Żuk w mundurze. Zawodniczka z Sokołowska startuje w wojskowych igrzyskach fot FB – Oficjalny profil Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego.

Kamila Żuk w mundurze. Zawodniczka z Sokołowska startuje w wojskowych igrzyskach fot FB – Oficjalny profil Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego.

Zobacz także
- Ponad trzystu biegaczy na starcie morerczego biegu. Wygrał wałbrzyszanin
- Głuszyca. Za remont zniszczonej przez powódź kładki zapłacili warszawiacy. Przeprawa właśnie została oddana do użytku
- Latem czynny będzie wodny plac zabaw w Jedlinie-Zdroju. Co z basenem?
- Po kilku miesiącach przerwy wracają autobusy ze Świdnicy do Wrocławia. Start już 7 kwietnia
- „Trzynasta” emerytura. Sprawdź ile dostaniesz
- Dolny Śląsk. Ojciec strzelał do dzieci. 5-latka nie żyje
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Niemal cała dzielnica zniknie z mapy miasta
W najbliższy weekend w Szczawnie-Zdroju odbędzie się Festiwal Roślin
Wałbrzych szuka wodoru do autobusów. Tymczasem rząd rezygnuje z wydatków na rozwój tej technologii
Szczawno-Zdrój. Koniec dużej inwestycji w parkach
Jastrzębia Perć w Głuszycy zniszczona przez wandali. Poszukiwani świadkowie