Dodano: 19 marca 2025 09:28
Mielęcin. Rondo na DK5 nabiera kształtów – finał coraz bliżej
Tematy: dk5 gddkia magdalena szumiata
Na drodze krajowej nr 5 w Mielęcinie trwają intensywne prace nad budową ronda na skrzyżowaniu z tzw. „łącznikiem świdnickim”. Inwestycja, mająca poprawić bezpieczeństwo na jednym z najbardziej kolizyjnych odcinków, wkracza w kluczową fazę.
Postępy, które mimo trwającej jeszcze kilkadziesiąt godzin zimy, wyraźnie posuwają się naprzód. Jak poinformowała mnie Magdalena Szumiata z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, prace przekroczyły półmetek, a zarys samego ronda jest już wyraźnie widoczny.
– Prace wykonywane są pod ruchem. W tej chwili droga krajowa nr 5 jest cały czas przejezdna. W najbliższym czasie planowane jest kontynuowanie prac przy przepustach, budowie kanału technologicznego czy budowie oświetlenia drogowego. Realizowane będą także prace, które są związane z układaniem warstwy podbudowy jezdni oraz prace brukarskie – mówi Magda Szumiata z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W sumie przebudowany zostanie prawie kilometrowy odcinek DK5, włącznie z fragmentami lokalnych dróg i infrastrukturą odwadniającą.
– Nastąpi rozbiórka części zjazdów indywidualnych i budowa nowych. Wybudowane zostanie również oświetlenie drogowe.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Skrzyżowanie w Mielęcinie to jeden z najniebezpieczniejszych punktów na trasie DK5 od zjazdu z autostrady A4 w Kostomłotach do Strzegomia. Co roku dochodzi tam do co najmniej kilku groźnych wypadków. Budowa ronda, które ma rozwiązać ten problem, zakończyć się ma w październiku tego roku.

For. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

For. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

For. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

For. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

For. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

For. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także
- Droga koło Książa do remontu. Władze miasta twierdzą, że jest w fatalnym stanie
- Uwaga kierowcy: kolizja z TIR-em na zjeździe z Ronda Niepodległości
- Młodzi siatkarze UKS Kinder Volleyball wicemistrzami Polski!
- 88-latka zmarła na korytarzu SORu w Wałbrzychu. Jest akt oskarżenia
- Potrójne zderzenie na Piaskowej Górze. Są spore utrudnienia
- Ruszają zapisy na Sudecką Żyletę. Szykujcie nogi na letnie góry
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Inwestycja za pięćset milionów Euro
Sytuacja trudna do zaakceptowania. Władze Wałbrzycha komentują sprawę hospicjum
Ponad 90 tysięcy odwiedzających i 600 tysięcy złotych przychodu. Wieża widokowa w Parku Sobieskiego kończy rok działalności
Duża awaria energetyczna na Szczawienku i Piaskowej Górze. Spora część ulic bez prądu
Wałbrzych zyskuje nową markę! Ultima Auto otwiera salon MG!