Dodano: 10 grudnia 2024 10:07
Korzyści, rozwój i możliwości po odbyciu Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej
Tematy: Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa sponsorowany wcr wojsko
Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa to szkolenie, które oferuje nie tylko zdobycie unikatowych umiejętności wojskowych, ale także szereg korzyści dla przyszłej kariery zawodowej.W tekście przedstawiamy kluczowe informacje dotyczące możliwości rozwoju oraz specjalności dostępnych po ukończeniu Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej.
Jakie korzyści będę miał po ukończeniu Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej?
Ukończenie szkolenia podstawowego, które trwa 27 dni daje możliwość zdobycia nowego doświadczenia i unikatowych umiejętności. Po ukończeniu szkolenia ochotnik otrzymuje wynagrodzenie na poziomie uposażenia żołnierzy zawodowych w korpusie szeregowych i wynosi ono 6000 zł brutto miesięcznie.
W przypadku szkolenia podstawowego będzie to kwota proporcjonalna do odbytych dni szkolenia. Kolejny etap to szkolenie specjalistyczne, które trwa do 11 miesięcy w wybranej jednostce wojskowej, po którego ukończeniu żołnierze mają pierwszeństwo w powołaniu do zawodowej służby wojskowej. Jeżeli uczestnicy szkolenia nie decydują się na kontynuowanie szkolenia wracają do swoich miejsc pracy, gdyż obowiązuje ochrona stosunku pracy. Po ukończeniu szkolenia mają również pierwszeństwo w zatrudnieniu w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów na dane stanowisko.
Jakie są możliwości awansu lub dalszego rozwoju w wojsku?
Pierwszy etap szkolenia to nabycie podstawowych umiejętności wojskowych z zakresu musztry, regulaminów, obsługi broni, terenoznawstwa, taktyki.Dodatkowe kwalifikacje i uprawnienia można zdobywać od drugiego etapu jakim jest szkolenie specjalistyczne, na przykład prawo jazdy kategorii C, C+E, D, uprawnienia operatora sprzętu i maszyn inżynieryjnych, spawacza, kucharza, nurka, a nawet skoczka spadochronowego. Po zakończeniu całego cyklu szkolenia Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej istnieje możliwość pierwszeństwa w powołaniu do zawodowej służby wojskowej.
Czy ta służba pomoże mi w przyszłej karierze zawodowej?
Tak, specjalistyczne kursy, które są częścią szkolenia, dają możliwość powołania do zawodowej służby wojskowej na stanowisko np. kierowcy, operatora maszyn czy kucharza, mogą być również wykorzystane po zakończeniu służby.
Czy jest możliwość wyboru jednostki lub specjalizacji?
Tak, istnieje możliwość wyboru jednostki, w której chce się odbyć szkolenie specjalistyczne na terenie całego kraju. Dostępne są między innymi Wojska Lądowe, Marynarka Wojenna, Wojska Lotnicze, Wojska Specjalne, Wojska Obrony Terytorialnej, Służba Medyczna, Inżynieryjno-Lotnicza oraz Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego.
Czy po służbie będę mógł kontynuować naukę lub pracę?
Tak, osoby kończące swoją przygodę po 27 dniach szkolenia podstawowego czy też po ukończeniu szkolenia specjalistycznego lub rezygnujące w trakcie tych szkoleń mogą wrócić do swoich miejsc zatrudnienia, a uczniowie i studenci wracają do swojego toku nauczania. Podczas całego szkolenia obowiązuje ochrona stosunku pracy.
Czy w czasie służby mogę liczyć na wsparcie ze strony wojska?
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Tak, wojsko zapewnia ochronę stosunku pracy, zakwaterowanie, wyżywienie, umundurowanie, opiekę medyczną i psychologiczną, 78%zniżki PKP, ubezpieczenie zdrowotne oraz możliwość ukończenia specjalistycznych kursów zawodowych.
Czy mogę odbyć Dobrowolną Zasadniczą Służbę Wojskową jako student?
Tak, istnieje specjalny program dla studentów – Legia Akademicka, która rozpoczyna się szkoleniem podstawowym Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, a następnie modułem podoficerskim. Po jego zakończeniu i zdaniu egzaminu kandydat może przystąpić do modułu oficerskiego.Do programu Legii Akademickiej mogą przystąpić studenci i absolwenci, którzy posiadają obywatelstwo polskie, nieposzlakowaną opinię, nie są karani i posiadają zdolność fizyczną i psychiczną do służby wojskowej.
Kończę Dobrowolną Zasadniczą Służbę Wojskową, i nie chcę zostać żołnierzem zawodowym, ale chciałbym czasami nosić mundur, czy jest na to rozwiązanie?
Osoby, które nie chcą kontynuować zawodowej służby, mogą wstąpić do aktywnej rezerwy lub do Wojsk Obrony Terytorialnej. Aktywna rezerwa daje możliwość pełnienia służby w wybranych terminach, co jest wynagradzane za każdy dzień takiej służby.
Czy dostanę mundur i sprzęt od wojska?
W dniu wcielenia do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej kandydat otrzymuje całe niezbędne wyposażenie.
Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa oferuje szereg możliwości rozwoju, jasną ścieżkę awansu zawodowego, stabilne zatrudnienie, atrakcyjne wynagrodzenie oraz zdobycie nowych kwalifikacji, które niewątpliwie są przydatne zarówno w wojsku, jak i w przyszłości na rynku cywilnym.
Jeśli rozważasz zawód żołnierza i chcesz zdobyć cenne umiejętności, Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa to krok w dobrym kierunku.
To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.
Zobacz także
- Nietypowa akcja strażaków. Dwie sarny uratowane jednego dnia
- Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa. Szansa na rozwój i nowe możliwości
- Porcelanowe arcydzieła w Muzeum Porcelany. Warto zobaczyć tą wystawę
- Wypadek w Szczawnie-Zdroju. Duże utrudnienia. Cześciowo zablokowana jedna z ulic
- Marsz Białej Wstążki w Wałbrzychu. Finał kampanii przeciwko przemocy
- Najwięksi artyści scen polskich zareagowali na apel o pomoc w ratowaniu zalanego przez wrześniową powódź Kinoteatru „Zdrowie” w Sokołowsku
Najczęściej czytane
- Trwa dodatkowy zrzut wody w Lubachowie. Usterka na zaporze ma być usunięta „na sucho”
- Wałbrzych. Zablokowana dla aut i pieszych ulica Słowackiego. Trwa akcja służb
- Koniec akcji służb na ulicy Słowackiego. Negocjacje z mężczyzną trwały 4 godziny
- Jarmark Bożonarodzeniowy w Starych Bogaczowicach – warto się tam wybrać
- Świebodzice. Modernizacja obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.