Dodano: 10 lipca 2024 08:49

Nowoczesne centrum wspinaczkowe w Wałbrzychu. Sprawdzamy kiedy koniec prac

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Kończy się budowa całkiem sporego centrum wspinaczkowego. Centrum wspinaczkowe powstaje w byłej hali koszykarskiego Górnika Wałbrzych przy placu Teatralnym. Obiekt został całkowicie przebudowany, można powiedzieć, że z oryginalnej hali pozostał jedynie obrys budynku. Podniesiono dach, przebudowano całkowicie wnętrze. Jak zapewniają pomysłodawcy tego projektu – obiekt będzie służył wszystkim:

Tam będą bardzo różne formy wspinania. Po pierwsze wspinanie dla dzieci na bardzo łatwych drogach, wspinanie dla dorosłych mniej zaawansowanych oraz dla bardziej zaawansowanych. Będzie też część wspinania bez liny na ogromnych materacach, czyli niskie ścianki. Będzie także kawiarnia z możliwością spędzenia dobrze fajnego czasu oraz możliwość organizacji urodzin. Planujemy też różne zajęcia dodatkowe, ale co najważniejsze, sekcje dla wszystkich grup wiekowych i dla każdego poziomu zaawansowania – mówi Grzegorz Górski, jeden z pomysłodawców i fundatorów tego obiektu.

Wspinaczka pod dachem to świetny start do wyjścia w teren, a miejsc do wspinania w Wałbrzychu i w okolicy jest naprawdę bardzo dużo.

REKLAMA

Mamy Cesarskie Skały w Głuszycy, mamy Pełcznice – specjalną skałę niedaleko Świebodzic. Mamy tak zwane spękane skały czy Zadzierno w okolicach Kamiennej Góry. Mamy w okolicach Chełmska taki kompleks wspinaczkowy Okrzeszyn, mamy bardzo wiele fajnych skałek tutaj, mamy koło Zagórza skały i staramy się je systematycznie zagospodarowywać. Także naprawdę jest gdzie się wspinać w okolicach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Projekt budowy nowoczesnego centrum wspinaczkowego nie jest w Wałbrzychu nowy. W 2018 roku wygrał wałbrzyski budżet obywatelski. Za budową takiego obiektu zagłosowało ponad 5 tysięcy osób. Jego realizacja odkładana była jednak w czasie i ostatecznie nigdy nie została przez miasto zrealizowana. Był jedną z przyczyn całkowitego spadku zainteresowania budżetem obywatelskim w Wałbrzychu.

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także