Tematy: sponsorowany
Dolny Śląsk to nie tylko słynna drużyna z Wrocławia. W naszym regionie swoje siedziby ma wiele klubów, które odnosiły sukcesy na arenie krajowej. Kogo znajdziemy na takiej liście?
Klub powstał w 1946 roku. Może pochwalić się regularną grą na poziomie I ligi. W sezonie 1979/80 drużyna dotarła do półfinału Pucharu Polski, gdzie lepsza okazała się Legia Warszawa. Obecnie Chrobry Głogów występuje na zapleczu Ekstraklasy.
W przeszłości z zespołem z Głogowa związani byli między innymi Radosław Kałużny, Marek Wasiluk, Andrzej Niedzielan, Adrian Benedyczak oraz Tomasz Cywka.
Klub założony w 1947 roku. Za największy sukces drużyny uchodzi półfinał Pucharu Ligi w sezonie 2000/01. Ponadto Górnik Polkowice może pochwalić się kilkoma sezonami spędzonymi na poziomie Ekstraklasy oraz ćwierćfinałem Pucharu Polski w rozgrywkach 2003/04. Obecnie “Zielono-Czarni” grają w III lidze.
W przeszłości za wyniki zespołu z Dolnego Śląska odpowiadali tacy trenerzy jak Romuald Szukiełowicz, Marek Koniarek i Janusz Niedźwiedź. Barwy klubu reprezentowali zaś Mariusz Ujek, Grzegorz Kuświk, Janusz Gancarczyk czy Marcin Kokoszka.
Klub powstał w 1947 roku. Zespół dwukrotnie wygrywał rozgrywki I ligi. Ponadto dwukrotnie udało mu się dotrzeć do półfinału Pucharu Polski. Obecnie Górnik Wałbrzych rywalizuje na poziomie klasy okręgowej.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
W 1972 roku klub trafił do Pucharu Intertoto. W swojej grupie wywalczył dwa punkty po remisach z IFK Norrköping oraz FC Winterthur. Ponadto w stawce znalazła się jeszcze Austria Salzburg.
Klub założony w 1971 roku jako spadkobierca MZKS Legnica. Od tamtej pory największym osiągnięciem klubu jest wygranie Pucharu Polski w 1992 roku. W tym samym roku Miedź Legnica zagrała o Superpuchar Polski. Teraz drużyna rywalizuje na poziomie I ligi.
Legniczanie mają za sobą występy na arenie międzynarodowej. W sezonie 1992/93 walczyli z AS Monaco w Pucharze Zdobywców Pucharów. Przedstawiciele ligi francuskiej wygrali tylko 1:0 w dwumeczu po golu Youriego Djorkaeffa.
Klub powstał w 1946 roku, ale jako datę oficjalną przyjmuje się 1947. Śląsk Wrocław to dwukrotny mistrz Polski oraz dwukrotny zdobywca Pucharu Polski, co czyni z niego najbardziej utytułowany klub województwa dolnośląskiego.
Wrocławianie mieli wiele okazji, aby sprawdzić się w pucharach międzynarodowych. Rywalizowali wówczas z Liverpoolem (Puchar UEFA), Napoli (Puchar Zdobywców Pucharów), Realem Sociedad (PZP) czy Sevillą (Liga Europy). Wśród najważniejszych trenerów w historii można wymienić Oresta Lenczyka, Tadeusza Pawłowskiego i Władysława Żmudę.
Teraz Śląsk walczy na poziomie Ekstraklasy. Drużyna Jacka Magiery jest jednym z kandydatów do zdobycia mistrzostwa. Terminarz najbliższych meczów wrocławian możecie sprawdzić za pośrednictwem forBET kod promocyjny. Dzięki niemu będziecie mieli pod kontrolą także inne spotkania polskiej ligi.
Klub założony w 1946 roku jako KS Zawisza Lubin. Nazwa Zagłębie Lubin została przyjęta w 1966 roku i poprzedziła największe sukcesy klubu, wśród których znajdują się dwa mistrzostwa Polski oraz Superpuchar Polski.
“Miedziowi” reprezentowali Ekstraklasę – w której występują także obecnie – na arenie międzynarodowej. Tam przyszło im mierzyć się między innymi z AC Milanem, Charleroi oraz Partizanem Belgrad.
Zagłębie Lubin zastrzegło numer “10” w hołdzie dla Piotra Pawłowskiego. Piłkarz tragicznie zmarł w 2002 roku roku, gdy był aktywnym zawodnikiem klubu z Dolnego Śląska.
/Artykuł sponsorowany/
To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.