Dodano: 21 lutego 2024 09:00
130 tysięcy gości w Arboretum w Wojsławicach. Zimą w ogrodzie trwają intensywne prace
Tematy: arboretum wojsławice
W 2023 roku, 130 tysięcy osób odwiedziło Arboretum w Wojsławicach, prowadzone przez Uniwersytet Wrocławski.
Myliłby się ten, kto by pomyślał, że zima w ogrodzie to martwy sezon. W tak dużym obiekcie jak Arboretum w Wojsławicach, prace trwają w zasadzie cały czas. W ogrodzie, zamkniętym od połowy października, bezśnieżna zima to idealny czas na takie działania jak odświeżenie małej architektury czy pielęgnacja niektórych roślin.
Nowoczesne centrum kształcenia w Wałbrzychu.
Branżowe Centrum Umiejętności stawia na mechatronikę i technologie przyszłości
– Budujemy tu murki, ścinamy byliny, robimy nowe przepusty, niwelujemy tereny, więc praca cały czas trwa. W tym etapie, gdy ogród jest zamknięty dla zwiedzających, możemy wykonać najwięcej takich najcięższych prac, które nie będą zakłócały ruchu turystycznego – mówi Tomasz Dymny.
W ubiegłym roku arboretum odwiedziło ponad 130 tysięcy osób, głównie z Polski. Po przerwie spowodowanej pandemią, wracają do Wojsławic także goście z zagranicy – i to nie tylko Czesi i Niemcy, którzy są stałymi gośćmi.
– Przyjeżdżają też Japończycy, którzy spędzają tu trochę więcej czasu. Zazwyczaj kojarzymy wycieczki japońskie z tym, że bardzo szybko przemieszczają się, robią zdjęcia, a później w autobusie oglądają dane miejsce. A tu, w Wojsławicach, potrafią zatrzymać się na dłużej, co nas bardzo cieszy – opowiada Tomasz Dymny.
I nie ma się czemu dziwić – arboretum jest znane z przepięknych sadów, może nie wiśniowych, ale czereśniowych, które kwitnąc w okolicach czerwca i przyciągają do ogrodu tysiące turystów.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Zobacz także
- Samolot z Klaudią wylądował we Wrocławiu. Wałbrzyszanka jest już pod opieką wrocławskich lekarzy
- Ponad 3,3 mln zł dla Świebodzic. Miasto odnowi trzy podwórka
- Rowerzyści ponownie zawitają do Świebodzic. W niedzielę wyścig MTB
- Nowy sprzęt komputerowy trafił do szkół Powiatu Wałbrzyskiego
- Nowoczesne centrum kształcenia w Wałbrzychu. BCU stawia na mechatronikę i technologie przyszłości
- W Głuszycy ruszyła budowa nowego budynku mieszkalnego. Właśnie wmurowano kamień węgielny [FOTO]
Najczęściej czytane
Dwa lokale z powiatu wałbrzyskiego w przewodniku Michelin
Tragiczna końcówka maja na drogach powiatu wałbrzyskiego. Zginął motocyklista
Nowa marka w Wałbrzychu! Nowy salon BAIC już otwarty
Wałbrzyska policja żegna mł. asp. Pawła Konopkę. Policjant zginął w niedzielę w tragicznym wypadku
Dachowanie w Mieroszowie. Duże kłopoty kierowców na DK35










