Dodano: 7 lutego 2024 11:40
Pierwsi piłkarze na nowoczesnym boisku w Strudze
Tematy: adrian mrowiec ilona bujalska mirosław lech stare bogaczowice
Prawie rok trwała budowa nowoczesnego, oświetlonego boiska piłkarskiego w sąsiadującej bezpośrednio z Wałbrzychem niewielkiej wsi Struga. Wczoraj obiekt oddano do użytku sportowcom.
Pierwsi na sztuczną, co ważne – certyfikowaną przez PZPN, murawę wybiegły dzieci z Unii Bogaczowice – lokalnego klubu grającego w klasie B. Obiekt robi naprawdę duże wrażenie, szczególnie po zmroku, kiedy zapalone zostaje oświetlenie dające prawie 3 tysiące luksów, co cieszy przede wszystkim trenerów młodych piłkarzy. Warunki treningowe nie różnią się dziś od tych, jakie mają do dyspozycji ich koledzy z dużych miast.
– Pamiętam swoje czasy. My graliśmy na żwirze. Teraz dzieciaki mają takie warunki, że po prostu można im tylko pozazdrościć. Piłka nie skacze, przyjemnie się na to patrzy, jak piłka się kula po ziemi i można fajnie w piłkę pograć. Trochę im zazdroszczę, patrząc na to, bo ja w ich wieku nie miałem takich możliwości – mówi Adrian, trener grupy młodzieżowej Unii Bogaczowice.
Boisko kosztowało blisko 3 miliony złotych, ma sztuczną murawę i oczywiście całą infrastrukturę odwadniającą, ale także rozbudowane zaplecze socjalne dla zawodników i sędziów. Mecze z trybun może oglądać 120 osób. Całość jest doskonale oświetlona.
– Boisko jest generalnie przeznaczone dla mieszkańców naszych miejscowości, ale mamy też u siebie kluby dziecięce i seniorskie, więc w pierwszej kolejności będą z niego korzystać nasze kluby, czyli Unia Bogaczowice. Mamy też, można powiedzieć, zapytania o wynajem z innych miejscowości, z innych klubów. Jest bardzo duże zainteresowanie. Oczywiście, jeśli mamy wolne terminy, na pewno będziemy je udostępniać innym – mówi Mirosław Lech, wójt gminy Stare Bogaczowice.
Dla Mirosława Lecha budowa była, można powiedzieć, oczkiem w głowie. Samorządowiec prywatnie jest sędzią piłkarskim i inwestycji przyglądał się szczególnie uważnie. Koszt budowy pochodził w zdecydowanej większości z dotacji rządowych.

Zobacz także
- Polacy głosowali także w Czechach. Karol Nawrocki poza pierwszą trójką
- Frekwencja w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim jedną z najniższych w województwie. Gorzej tylko w trzech powiatach
- W Czarnym Borze Karol Nawrocki był najbliżej pokonania Rafała Trzaskowskiego. Jak wypadli kandydaci w innych gminach powiatu wałbrzyskiego?
- W Szczawnie-Zdroju ponad połowa wyborców zagłosowała na Rafała Trzaskowskiego. To najlepszy wynik w powiecie
- Tak głosował Wałbrzych. Mamy wyniki ze wszystkich komisji
- Trzaskowski i Nawrocki w drugiej turze. Wyniki sondażowe komentuje Grzegorz Macko
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Wyburzono spory kwartał w Śródmieściu. W środku miasta powstał wielki, pusty plac
Karol Nawrocki w Wałbrzychu. Było o CPK i Górniku Wałbrzych
Dzierżoniów. Zbliża się święto miasta. Na scenie gwiazdy
Przetarg napisany pod konkretną ofertę? Śledczy o sprawie dotyczącej wałbrzyskiej spółki komunalnej
Wałbrzych. Auto wjechało w płot. Kierowca uciekł