Dodano: 2 listopada 2023 16:29
Wałbrzych. Ścieżka dla niepełnosprawnych dzieci na wózkach
Tematy: fundusz toyoty grzegorz górski Urszula Grunner
Budowa ścieżki edukacyjnej dla dzieci poruszających się na wózkach kosztowała trzydzieści tysięcy złotych. Została ona wybudowana przy Szkole Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu.
– To ścieżka z tablicami manipulacyjnymi dostosowanymi wysokością do wózków dla dzieci. Dzięki niej dzieci, które mają sprawne ręce, mogą aktywnie korzystać z tablic – wyjaśniła Urszula Grunner, dyrektor Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 10 w Wałbrzychu, która opiekuje się kilkunastoma uczniami poruszającymi się na wózkach.
Projekt o wartości 30 tysięcy złotych został zrealizowany dzięki wsparciu wałbrzyskich firm – Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Fabryki Toyoty.
–Dzieci czerpią satysfakcję z tego, że jest to specjalnie dla nich stworzone. Oczywiście żadne bariery nie przeszkadzają im w dojechaniu do tej ścieżki, ponieważ ścieżka jest na tyle wypoziomowana, że nie ma żadnego progu. Podjazd nie jest też na tyle ukośny, by dziecko zjechało. Chodzi o to, by było bezpiecznie i aby dzieci mogły się tam swobodnie bawić – dodaje dyrektor szkoły.
– To jeden z tych pomysłów, które idealnie wpisują się w nasze działania wsparcia, umożliwiając korzystanie z placu zabaw osobom, które nie mogą robić tego w inny sposób – podkreślił Grzegorz Górski z Toyota Motor Manufacturing Polska.
Ścieżka dla dzieci na wózkach to kolejny projekt zrealizowany dzięki wsparciu wałbrzyskiej fabryki Toyoty. Na początku roku szkolnego oddano do użytku niewielką tężnię solankową przy Szkole nr 2 na Białym Kamieniu.

Zobacz także
- Przed nami dwa upalne dni. Alert drugiego stopnia dla Wałbrzycha!
- Wracają kontrole na granicy z Niemcami. Tymczasowe rozwiązanie od poniedziałku
- Dolny Śląsk na VI Dorocznym Dialogu Politycznym
- Lądek-Zdrój czeka na turystów. Ślady powodzi znikają, piękno zostaje
- Zwierzak na wynos – nietypowa akcja w Świdnicy
- Stare Bogaczowice. Ważna droga do remontu – ruszają prace
Najczęściej czytane
Sytuacja trudna do zaakceptowania. Władze Wałbrzycha komentują sprawę hospicjum
Ponad 90 tysięcy odwiedzających i 600 tysięcy złotych przychodu. Wieża widokowa w Parku Sobieskiego kończy rok działalności
Głuszyca ma wody termalne, ale bez szans na kąpieliska. Miasto rozważa inne wykorzystanie odwiertu
Wałbrzych. Inwestycja za pięćset milionów Euro
Renata Wierzbicka nie chce być prezesem hospicjum. Pozostanie jednak w zarządzie