Dodano: 7 września 2023 10:42
Świdnica. Ratownicy wodni na wagę złota. Praca przez cały rok
Tematy: basen w świdnicy beata moskal-słaniewska świdnica
Dłuższe godziny otwarcia, nocne pływanie i inne dodatkowe atrakcje na basenie letnim czy dwóch krytych pływalniach. To wszystko byłoby możliwe, gdyby nie chroniczny brak ratowników wodnych. Jak powiedziała naszemu reporterowi prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska ratownicy potrzebi są od zaraz.
Według bardzo wstępnych szacunków w tym sezonie świdnicki basen odkryty odwiedziło ponad 50 tysięcy osób. Mogłoby ich być jeszcze więcej, gdyby można było wyjść na przeciw propozycjom mieszkańców zgłaszanym w mediach społecznościowych. Wcześniejsze otwarcie, nocne pływanie – tu na przeszkodzie stoi z pozoru banalny problem – brak ratowników wodnych, którzy mogliby zapewnić pracę na drugiej zmianie:
– Brakuje nam tych ratowników bardzo. Udało się w tym roku zebrać odpowiednią ekipę na basen odkryty, ale żeby wydłużyć czas pracy, żeby zagwarantować takie atrakcje jak nocne pływanie, musi być co najmniej dwóch ratowników więcej. – powiedziała prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, która zachęca wszystkich do kończenia kursów ratownictwa wodnego. Zapewnia, że praca stała i dodatkowa w Świdnicy znajdzie się przez cały rok.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
– To może być na przykład praca dodatkowa, na przykład dla studentów. To jest całkiem dobrze płatne zajęcie. Mamy dwa baseny kryte, mamy kompleks basenów odkrytych. Zatrudnienie może być zarówno w czasie roku szkolnego, jak i w czasie wakacji. – dodaje pani prezydent Świdnicy.

Ratownicy wodni na basenie w Świdnicy fot. archiwalna A .Pisarska/Dziennik Wałbrzych

Ratownicy wodni na basenie w Świdnicy fot. archiwalna A .Pisarska/Dziennik Wałbrzych

Zobacz także
- Głuszyca wśród laureatów „Dolnośląskiej Inicjatywy Międzypokoleniowej”
- Rajd i festiwal biegowy w Głuszycy. Dwa wydarzenia na Kempingu Stawy Marcowe
- Atsuko Seta i Piotr Dec ponownie razem na scenie. Tym razem w Jedlinie-Zdroju
- Szczawno-Zdrój. Setki tancerzy w międzynarodowym turnieju
- Srebrna Góra. Krok bliżej do wpisania na listę UNESCO
- Po 50 latach pociągi wrócą do Srebrnej Góry. Podpisano umowę na rewitalizację linii kolejowej