Dodano: 14 lipca 2023 07:58
UKS Kinder Volleyball Wałbrzych wicemistrzem Polski w mini siatkówce chłopców
Tematy: chełmiec wałbrzych powierzony siatkówka
W dniach 7-9 lipca w Arenie Gliwice odbywały się Mistrzostwa Polski Kinder Joy of Moving w mini siatkówce. Przez 3 dni 192 zespoły rozegrały 1056 spotkań na 25 boiskach, aby wyłonić mistrzów kraju w 3 kategoriach: siatkarskich dwójek, trójek i czwórek. Łącznie w całym sezonie w tych rozgrywkach wzięło udział 47 000 dzieci w całym kraju! Do tego turnieju awans uzyskały zespoły, które wygrały swoje wojewódzkie eliminacje. Wałbrzych reprezentowały aż 4 drużyny – złoci i srebrni medaliści Mistrzostw Dolnego Śląska w „dwójkach” i „trójkach” (UKS Kinder Volleyball 3 zespoły) oraz mistrzowie województwa w siatkarskich czwórkach (KPS Chełmiec Wałbrzych).
Wszystkie zespoły od początku prezentowały się fantastycznie, przechodząc kolejne sita drabinki turniejowej. Finalnie wałbrzyskie drużyny wywalczyły miejsca w wśród najlepszych ośmiu ekip w kraju i grały o strefę medalową. Ostatecznie zespół UKS Kinder Volleyball Wałbrzych II w kategorii „dwójek” chłopców wywalczył wicemistrzostwo Polski! Karol Prokopowicz, Mikołaj Adamczyk i Kacper Jaz przeszli do historii Wałbrzycha, pierwszy raz zdobywając medal tej rangi.
Wyniki mistrzostw Polski Kinder Joy of Moving w mini siatkówce 2023.
Kat. „2” chłopców.
„2” chłopców
1. ENEA Energetyk Poznań
2. UKS KINDER VOLLEYBALL WAŁBRZYCH II (Karol Prokopowicz, Mikołaj Adamczyk, Kacper Jaz, trener – Piotr Wierzbicki)
3. SUKSS Suwałki
4. UKS Set Starogard Gdański I
5. Wifama Łódź
6. UKS KINDER VOLLEYBALL WAŁBRZYCH I (Dominik Wojnowski, Jakub Wierzbicki, Borys Podsiedlik, trener Piotr Wierzbicki)
7. Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Biecz
8. Uczniowski Klub Sportowy PLAS Warszawa
Kat. „3” chłopców.
1. BKS CHEMIK BYDGOSZCZ SIATKÓWKA MŁODZIEŻOWA
2. Glinka Academy SPS Lębork 1
3. Tytani Białystok
4. VITASUN MKS BĘDZIN
5. UKS KINDER VOLLEYBALL WAŁBRZYCH (Wojciech Bielawny, Dawid Włodarski, Antoni Motyl, Mikołaj Drobek, Nikodem Gwizdała, trener Bartosz Wesołowski)
6. UKS Trójka Kobyłka
7. As Tauron STAL SP3 Nysa
8. PSP nr 19 Kędzierzyn-Koźle
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Kat. „4” chłopców.
1. Trefl Gdańsk
2. KS METRO Warszawa
3. KS ARENA TOMASZÓW MAZOWIECKI
4. Aluron CMC Warta Zawiercie
5. BBTS ” Włókniarz” Bielsko- Biała
6. SMS SPARTA KRAKÓW
7. UMKS MOS WOLA WARSZAWA
8. KPS Chełmiec Wałbrzych (Karol Piątkowski, Maciej Dąbrowski, Natan Wyszowski, Maciej Łatka, Jakub Maliborski, Oskar Olesiński, trenerzy Bartosz Wesołowski i Piotr Zieliński).
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.
Zobacz także
- W tym roku miała ruszyć budowa zbiornika przeciwpowodziowego koło Świdnicy. Nie powstała nawet koncepcja
- Wałbrzych. Oficjalna data otwarcia Muzeum Tygiel
- Wałbrzych. Pielęgniarki do krwiodawstwa potrzebne od zaraz
- Awaria w Głuszycy. Prace na sieci w Wałbrzychu. Tu mogą być problemy z wodą
- Wielkie emocje w Świebodzicach. Podniebne akrobacje i gwiazda światowego formatu na lotnisku
- Poważny wypadek koło Ząbkowic Śląskich. Autem kierował 22-latek bez prawa jazdy
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Prywatni przewoźnicy jednak nie będą mogli korzystać z przystanków w Wałbrzychu
Kolejne utrudnienia między Starymi Bogaczowicami a Strugą. Drogę będą zamykać każdego wieczoru
Wałbrzych. Do końca tygodnia nowa sygnalizacja świetlna na Podzamczu
Głuszyca będzie miała nowy basen. Przebudowa ruszy po tym sezonie
Ulica Beethovena oficjalnie otwarta. Dawne tereny pokopalniane zmieniły się nie do poznania












