
Tematy: dolny śląsk klaster klasterturystyczny Lądek Zdrój turystyka
Osoby skupione wokół Śnieżnickiego Klubu Biznesu – organizacji skupiającej przedsiębiorców działających w branży turystycznej chciałyby powołać Klaster Turystyczny – organizację wspierającą promocję walorów turystycznych Ziemi Kłodzkiej. Kłodzki czy też Śnieżnicki Klaster Turystyczny – wciąż nie zapadła ostateczna decyzja co do nazwy organizacji – miałyby być rozszerzeniem działalności Śnieżnickiego Klubu Biznesu. Miałby zjednoczyć przedsiębiorców prowadzących działalność turystyczną.
– Idea jest bardzo prosta, zależy nam, jeśli obiekty są pełne w jednej miejscowości, przesyłamy turystów do innej miejscowości do innych obiektów. Żeby nie było sytuacji takiej, że turyści, którzy przyjechali na Ziemie Kłodzką, nie znajdują miejsc noclegowych– my planujemy transgraniczne współpracować z Czechami, dlatego to będzie najprawdopodobniej Śnieżnicki Klaster Turystyczny, a więc będzie łatwiejsza promocja – powiedzieli kolejno Adam Jaśkowiak i Piotr Wdowiak ze Śnieżnickiego Klubu Biznesu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Idei powstawania klastra przyglądają się z zainteresowaniem samorządowcy Ziemi Kłodzkiej. Tu głównym źródłem utrzymania gmin jest właśnie branża turystyczna, której rozwój, siłą rzeczy, leży włodarzom gmin szczególnie na sercu.
– Myślę, że ten klaster turystyczny tak jak Hrabstwo Kłodzkie, byłby organizacją bardzo dobrą. Pod warunkiem, że wszystkie samorządy zaangażują się bez wyjątku. Musimy wszyscy w to wejść. I ten klaster, jeżeli wszyscy będziemy mieli członkostwo wszystkich gmin i wszyscy będziemy mieli takie same prawa, to ma szansę się wybić. Korzystając z niewątpliwych i niesamowitych naszych walorów – mówi Roman Kaczmarczyk burmistrz Lądka-Zdroju.
W sprawie powołania klastra podjęto już pierwsze kroki. Na spotkaniu zorganizowanym właśnie w inkubatorze przedsiębiorczości w Lądku-Zdroju wzięło udział kilkudziesięciu przedsiębiorców i przedstawicieli lokalnych samorządów.
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Wałbrzych. Prywatni przewoźnicy jednak nie będą mogli korzystać z przystanków w Wałbrzychu
Kolejne utrudnienia między Starymi Bogaczowicami a Strugą. Drogę będą zamykać każdego wieczoru
Wałbrzych. Do końca tygodnia nowa sygnalizacja świetlna na Podzamczu
Głuszyca będzie miała nowy basen. Przebudowa ruszy po tym sezonie
Ulica Beethovena oficjalnie otwarta. Dawne tereny pokopalniane zmieniły się nie do poznania
Wałbrzych. Ulica Beethovena jak nowa
Pilny komunikat. Wody z kranu nie wolno pić w Jabłowie i części Czarnego Boru
Wybierasz się na Silent Disco? Redpoint przygotował specjalną ofertę
Region. Wypadek z udziałem konia. Nie żyje 18-miesięczne dziecko
Wirki. Wodę z dawnej kopalni „tankują” jak paliwo. Zobacz, jak działa niezwykły dystrybutor (WIDEO)