Dodano: 21 lutego 2023 13:51
Wałbrzych. Zaostrzone procedury w magistracie. Urząd potwierdza informacje o groźbach wobec prezydenta i urzędników
Jest oświadczenie wałbrzyskiego magistratu w sprawie zaostrzenia procedur w urzędzie przy Placu Magistrackim 1. Biuro prasowe potwierdza, że od pewnego czasu wprowadzono ograniczenia w swobodnym dostępie do urzędu.
Przypomnijmy, informowaliśmy dziś o strażnikach miejskich, którzy pojawili się w urzędzie i pilnują wejścia na teren magistratu. Jednocześnie wszystkie osoby wchodzące na teren urzędu są wypytywane o cel wizyty. Magistrat wydał oświadczenie w tej sprawie.
„W związku z ponawianymi od wielu miesięcy groźbami karalnymi kierowanymi pod adresem prezydenta oraz urzędników miejskich, a także groźbami dotyczącymi m.in. podłożenia ładunków wybuchowych, od pewnego czasu wprowadzono ograniczenia w swobodnym dostępie do urzędu.
Interesanci proszeni są o umawianie się wcześniej lub wskazywanie konkretnego pracownika celem załatwienia sprawy urzędowej. Porządku przy wejściu pilnuje strażnik miejski i pracownik portierni. W ten sposób chcemy uniknąć obecności w ratuszu osób przypadkowych, które mogłyby zakłócać pracę urzędu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zasady te były stosowane do tej pory mało rygorystyczne. Jednak w ostatnich dniach ponawiane były próby wtargnięcia do urzędu, które zmuszają nas do bardziej uważnego podejścia do tych ograniczeń. O tych wszystkich incydentach informowana jest na bieżąco Policja i Prokuratura. Przepraszamy za niedogodności. Podejmujemy starania o szybki powrót do normalnego trybu pracy urzędu.”

Kiedy odgradzasz się od społeczności lokalnej to właściwie utraciłeś wiarygodność sprawowania władzy i twój mandat jest już niewiarygodny.Czas na wybory .A Szełemej do dymisji skoro boi się lokalnej społeczności to czas na emeryturę.
I po co wam bramki bezpieczeństwa zbierajcie pieniążki na odśnieżanie Wałbrzycha a Straż Miejska w końcu jest utrzymywana przez magistrat to niech pilnują
To wyjaśnia przyczyny: https://www.youtube.com/watch?v=LVz9ZOaH7Qk
Zobacz także
- Ciężarówka wypadła ze świdnickiego „łącznika” do A4. Są utrudnienia
- Wałbrzych. Tytoń i alkohol bez akcyzy. Policja zatrzymała 59-latkę
- Strażacy z Zagórza Śląskiego dostali nowy wóz. Auto warte 1,2 miliona złotych
- Dłuższy weekend z Kolejami Dolnośląskimi. Popularny bilet ważny przez całą majówkę
- Wałbrzych. Samorządowcy mają dość bezczynności Wód Polskich
- Wałbrzych. Otwarto najnowocześniejszą halę wspinaczkową w tej części regionu
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Szokujące sceny na Poniatowie. Młody mężczyzna wyciągnięty z auta i pobity
Jedlina-Zdrój. Nowe mieszkania czekają na chętnych
Bus przewrócony na bok. Wypadek 19-latka w Walimiu
Wałbrzych. Bus uderzył w przyczepkę na obwodnicy. Utrudnienia na pasie w kierunku centrum
Wałbrzych. Problemy na nowym skateparku. Masa wypełniająca szczeliny… roztopiła się
Powninni sprawdzić dlaczego i z jakiego powodu są kierowane groźby a nie sprawiać by zwykli obywatele nie mogli jak wszędzie indziej pójść bez umawiania się i porozmawiać o problemach w mieście. Absurd goni absurd w tym mieście…