93 tysiące dofinansowania z Funduszu Toyoty. Wyłoniono laureatów

17 stycznia 2019 16:34. Laureaci Funduszu Toyoty 2019. fot. użyczona / Grzegorz Kruszyński

Tematy: 


120 tysięcy złotych kosztowała będzie realizacja 5 projektów laureatów, które otrzymają 93 tysiące dofinansowania tegorocznego Funduszu Toyoty. Pieniądze trafią zarówno do beneficjentów uczestniczących już w poprzednich edycjach konkursu, jak i do nowych miejsc.

Publiczna szkoła podstawowa nr 10 otrzyma 20 tysięcy złotych na stworzenie placyku manewrowego do nauki jazdy na rowerze stworzonego na planie mapy Polski. Na placu rozmieszczone zostaną domki z wyposażeniem charakterystycznym dla różnych regionów kraju. Nauka jazdy na rowerze będzie połączona z nauką geografii, historii i kultury naszego kraju.

Także 20.000 zł trafi do Prywatnego Liceum Niepokalanek na budowę amfiteatru, w którym widownia swoim kształtem będzie odzwierciedlała mapę Polski, a ścieżka prowadząca przez widownię na scenę symbolizuje Wisłę. Miejsca siedzące zostaną zrobione z pni drzew. Scena będzie miała kształt czterolistnej koniczynki.  W tak przygotowanej scenerii organizowane będą turnieje wiedzy w zakresie historii, ekologii, astronomii i muzyki.

REKLAMA

Dofinansowanie otrzyma też Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mieroszowie na projekt pod tytułem „co w lesie piszczy”. 19.778 zł przeznaczonych zostanie na zakup i montaż przyrządów edukacyjnych dot. ekologii: makiety kretowiska i  mrowiska, tablicy, z której dzieci w formie zabawy zdobędą wiedzę o grzybach oraz  przyrządu edukacyjnego, dzięki któremu dzieci nauczą się określać się wiek drzewa.

17.840 trafi do zespołu szkół nr 1 na ogródek aktywnego spędzania czasu. W ramach projektu powstać ma boisko do gry w petanque, stoły do gry w szachy i siłownia plenerowa.

15.175 zł otrzyma Wałbrzyskie Towarzysto Oświatowe na stworzenie ogródka edukacyjno-ekologicznego, składającego się z trzech części: ogrodu ziół, owadów i i roślin uprawnych.

Laureatów konkursu zaprezentowano na spotkaniu, jakie odbyło się 16. stycznia  w Zeszpole Szkól nr. 5. Prezes Toyota Motor Manufacturing Poland p. Eiji Takeichi, powiedział

– Od początków istnienia Funduszu Toyoty czyli 2011 roku wsparliśmy łącznie 44 inicjatywy, których celem była rewitalizacja przestrzeni zielonych, placów, skwerów oraz obiektów sportowo-rekreacyjnych w Wałbrzychu i okolicach. Cieszymy się, że w tym roku zrealizowanych zostanie kolejnych 5 projektów, które są zgodne z naszymi priorytetami w działalności na rzecz społeczności lokalnej czyli ekologią, edukacją techniczną, bezpieczeństwem na drogach, mobilnością oraz sportem

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 stycznia 2019 16:34
`