8 premierowych przedstawień, marchewka, jabłko i pączki. Oto plany Teatru Dramatycznego na najbliższy sezon.

9 września 2015 16:36. fot. Jacek Zych

Powodzenia kowboju – pod tym enigmatycznym z pozoru hasłem kryje się filozofia i sposób komunikacji z widzem, jaki wałbrzyski Dramat, pod nowym kierownictwem artystycznym Macieja Podstawnego, przyjął na nadchodzący sezon 2015/16. Z kolei kluczem do zrozumienia symboliki elementów nowej wizualizacji graficznej działań Teatru, czyli marchewki, jabłka i pączka ma być dywersyfikacja działań dramaturgicznych i edukacyjnych w przestrzeni okołoteatralnej. 

Wspomniana marchewka to zachęta, szukanie sposobu na zaproszenie widza do teatru. To motywatory związane między innymi ze sposobem na obniżanie cen biletów. Karnet, karta teatromana, wejściówka-przejściówka, rozbudowana oferta dla szkół – to wszystko ma na celu przyciągnięcie do Teatru widzów już z teatrem zaprzyjaźnionych oraz tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z wałbrzyską sceną.

Jabłko to symbol działań edukacyjnych Teatru. Edukacyjnych w rozumieniu najbardziej powszechnym, związanym ze współpracą i propagowaniem teatru w szkołach, kontynuacją warsztatów teatralnych, odkrywaniem sztuki wspólnie z młodymi ludźmi. Działania edukacyjne to jednak nie tylko szkoła. Teatr, otwierając się na widza w wieku 30+, proponuje przed i po spektaklowe spotkania i dyskusje, żartobliwie nazwane biforki i afterki. W ramach programu nazwanego roboczo „Teatralne komplety” – przed i po spektaklu twórcy, aktorzy i pracownicy teatru wprowadzać mają widza w świat i realia poruszane w przedstawieniu.  Części spektakli, tym trudniejszym, wymagającym od widza większej świadomości i elastyczności postrzegania, poświęcone zostaną specjalne podstrony w witrynie internetowej teatru. Mają one stać się dla widza czymś na wzór przewodnika po świecie przedstawienia.

Ostatnim z symboli sezonu 2015/16 jest pączek. Pączek, który jest nieodłącznie związany z tłustym czwartkiem –  i tak właśnie nazwana została seria mających odbywać się raz w miesiącu spotkań organizowanych przez Teatr wspólnie w wydawnictwem „Czarne”.

REKLAMA

Chcemy otworzyć Teatr, podzielić się swoimi fascynacjami, posłuchać widzów i przedstawić nowe, modne miejsce w mieście. Z lekkim przymróżeniem oka – powiedziała podczas konferencji prasowej dyrektor Teatru Dramatycznego, Danuta Marosz.

Pierwsze spotkanie z cyklu „Tłusty czwartek” już 17 września, po spektaklu „Szkoła żon”. O książce „Ku Klux Klan – tu mieszka miłość” widzowie będą mogli porozmawiać z autorką – Katarzyną Surmiak-Domańską.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 września 2015 16:36
`