8-latka ciężko ranna na stoku. Czeska policja prosi o pomoc narciarzy z Polski

8 lutego 2019 09:14. Czesi proszą o pomoc narciarzy z Polski. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Świadków wypadku, do którego doszło 31 stycznia w czeskim ośrodku Benecko szuka czeska policja. Na stoku dziewczynka zderzyła się z 47-latką. Policja szuka świadków także w Polsce, bo narciarze z naszego kraju chętnie odwiedzają to miejsce.

Do wypadku na trasie zjazdowej doszło około godziny jedenastej 31 stycznia. W środkowej części stoku 8-latka zderzyła się z 47-letnią kobietą. Dziewczynka trafiła do szpitala z uszkodzoną miednicą. Pod opieką lekarzy spędzi kilka tygodni.

Dziewczynka była na stoku z ojcem. Para mogła przykuć uwagę innych narciarzy tym, że mężczyzna miał przywiązaną córkę na linie.

REKLAMA

Policja szuka świadków by ustalić okoliczności nieszczęśliwego wypadku. Osoby, które były w tym dniu na stoku proszone są o kontakt z policją w Libercu pod numerem telefonu +420 721 799 010 lub za pomocą poczty elektronicznej na adres martin.bartos@pcr.cz.

To nie pierwszy taki apel Czechów w tym sezonie. Na początku stycznia wśród polskich narciarzy tamtejsi funkcjonariusze szukali świadków wypadku na wyciągu narciarskim. Piątek stycznia w jednym z ośrodków narciarskich w Harrachovie z kanapy wyciągu spadła 6-latka.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 lutego 2019 09:14
`