8 lat za 3 tysiące kredytu. Słona cena za drobne oszustwo

18 lutego 2019 18:36. Źródło: KMPolicji w Wałbrzychu

Tematy: 


8 lat pozbawienia wolności grozi 36-letniej kobiecie, która podając nieprawdziwe dane wyłudziła kredyt w jednym z parabanków. Dlaczego aż tak dotkliwa kara?

Wszystko przez to, że kobieta, wyrabiając dowód osobisty, podała dane… swojej szwagierki. Podpisując formularz potwirdziła zgodność danych z rzeczywistym stanem rzeczy dołączyła do wniosku własne zdjęcie.

Korzystając z pozyskanego w taki sposób dowodu tożsamości wyłudziła w jednym z parabanków kredyt w wysokości nieco ponad 3 tysiące złotych, którego nie zamierzała spłacać.

REKLAMA

Kiedy na wałbrzyski adres szwagierki oszustki zaczęły przychodzić kolejne monity ta zgłosiła sprawę policji. W tym samym czasie podejrzenie przestępstwa zgłosili też przedstawiciele parabanku.

W trakcie śledztwa wałbrzyskim policjantom udało się ustalić sposób oszustwa. Policjanci postawili 36-letniej mieszkance Jawora szereg zarzutów: złożenie fałszywego oświadczenia, podstępne wyłudzenie z poświadczeniem nieprawdy w dokumencie, użycie podrobionego dokumentu oraz oszustwo. Za popełnione przestępstwa kobiecie grozi łączna kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 lutego 2019 18:36
`