Dodano: 27 maja 2024 07:30

75-lecie III LO w Wałbrzychu. Zbierają pieniądze na zegar

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Wałbrzyskie III Liceum Ogólnokształcące obchodzi swoje 75-lecie. Z tej okazji zaplanowano w szkole uroczyste spotkanie absolwentów. Prowadzona jest też dość nietypowa zbiórka pieniędzy.

Najważniejszy jest oczywiście jubileusz szkoły. Oficjalne uroczystości odbędą się w szkole 15 czerwca, dokładnie w południe. Na facebookowej grupie jubileuszowej jest dziś zalogowanych ponad 800 absolwentów, więc uroczystości zapowiadają się hucznie.

Będzie to spotkanie dla absolwentów, taki powrót do przeszłości. Otworzymy dla nich szkołę, salę. Zaprosiliśmy nauczycieli emerytów, więc mam nadzieję, że to będzie czas na wspomnienia, spotkanie, odwiedzenie każdej sali i zobaczenie, co w szkole się zmieniło – mówi dyrektor szkoły, Joanna Dominiak.

REKLAMA

Tego typu spotkania są dla mnie okazją do stwierdzenia jednej rzeczy, miałem przyjemność i szansę spotkać się z fantastycznymi ludźmi. Wiele się od nich nauczyć i bardzo się cieszę, że po latach wspominają szkołę w sposób tak pozytywny, chociaż z perspektywy czasu sądzę że nie zawsze wyglądało to tak różowo jak tutaj przed państwem przedstawiają– dodaje Waldemar Sęczyk, emerytowany dyrektor szkoły.

Przy okazji jubileuszu szkoły prowadzona jest zbiórka na odnowienie i uruchomienie zegara zdobiącego frontową fasadę szkoły. Do dziś udało się zebrać mniej więcej połowę z niezbędnych 20 tysięcy złotych. Absolwenci i dyrekcja szkoły mają nadzieję, że zegar zostanie symbolicznie uruchomiony na rozpoczęcie nowego roku szkolnego

fot. DAI

fot. DAI

fot. DAI

fot. DAI

fot. DAI

fot. DAI

fot. DAI

 

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także