64 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Jeden w Świebodzicach

22 marca 2020 18:03. Uczniowie z zeszpołu szkół politechnicznych Energetyk po powrocie z wycieczki z Francji trafili na badania do szpitala. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


64 nowe zachorowania w całym kraju, 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku – takie liczby w komunikacie o godzinie 17.45 podało Ministerstwo Zdrowia. W sumie liczba ujawnionych nosicieli w całym kraju sięgnęła 627. 7 osób zmarło.

Potwierdzone dziś przypadki to 20 osób z województwa mazowieckiego, 15 z łódzkiego, 10 z dolnośląskiego, 6 z wielkopolskiego, 5 ze śląskiego, 4 z małopolskiego, 2 z lubuskiego i po 1 z lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.

Według raportu przedstawionego dziś w południe przez wałbrzyski Urząd Miasta w Wałbrzychu nie zanotowano nowych przypadków zachorowań. 17 osób jest hospitalizowanych, 155 objętych kwarantanną i 211 nadzorem epidemiologicznym. Dane dotyczą mieszkańców Wałbrzycha i powiatu  wałbrzyskiego.

REKLAMA

Złą wiadomością jest to, że wirusa potwierdzono u mieszkańca Świebodzic. Państwowe służby sanitarne wstrzymały informacje o tym, w ktorych miastach testy dały pozytywne wyniki. Nie wiemy w jakim wieku jest mężczyzna, w jakich okolicznościach mogło dojść do zakażenia oraz czy i ile osób zostało poddanych kwarantannie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 marca 2020 18:03
`