600 nowych mieszkań na Białym Kamieniu

28 sierpnia 2018 09:10. Budowa komunalnych bloków mieszkaniowych przy ulicy Husarskiej 4-10. Wałbrzych, 5.01.2018 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Budowę 600 nowych mieszkań komunalnych w okolicach Aqua Zdroju zapowiedział prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Podczas wczorajszego spotkania z mieszkańcami na właśnie na Białym Kamieniu zdradził szczegóły tej, mającej się rozpocząć już w 2019 roku, inwestycji.

Na 30 hektarach terenów gminnych przyległych do Aqua Zdroju powstać ma 600 nowych mieszkań. Inwestycja sfinansowana ma być we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego Inwestycje, na podobnych zasadach jak w przypadku gminnych budynków wybudowanych przy ulicy Husarskiej.

O tym, że inwestycja cieszyć się może zainteresowaniem wałbrzyszan świadczyć może jej atrakcyjna lokalizacja – bezpośrednia bliskość szkoły podstawowej, przedszkola i kompleksu sportowego Aqua Zdrój.

REKLAMA

Mieszkania dla młodych ludzi, przede wszystkim rodzin z dziećmi to jeden z filarów polityki Romana Szełemeja. Głównym zadaniem promowanego przez niego programu „Mieszkanie Plus Wałbrzych”  jest zahamowanie zjawiska depopulacji i migracji młodych ludzi z Wałbrzycha. Mówi prezydent Roman Szełemej:

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 sierpnia 2018 09:10
`