5,5 miliona dla dolnośląskich parafii. 200 tys. trafi do Wałbrzycha

17 maja 2018 13:33. fot. archiwalna. Widok na Śródmieście z Parku Sobieskiego - Schronisko "Harcówka" fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


5,5 miliona złotych na ratowanie dolnośląskich zabytków, głównie sakralnych, przeznaczył Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak. Dziś na konferencji prasowej przedstawił plan wydatków na 2018 r. Z tej puli do Wałbrzycha trafi 200 tysięcy złotych.

150 tysięcy złotych otrzyma kościół parafialny p.w. św. Aniołów Stróżów na remont elewacji wieży. 50 tysięcy trafi na Sobięcin do kościoła pw. św. Józefa Oblubieńca na wymianę pokrycia dachowego wraz z wykonaniem systemu odprowadzania wód opadowych z budynku.

30 tysięcy złotych otrzyma kościół p.w. św. Jana Ap. w Dziećmorowicach na konserwację znajdującego się na elewacji kościoła epitafium Anny von Logau. 190 tys. złotych przeznaczonych zostanie na remont pawilonu leżakowni w sanatorium „Grunwald” w Sokołowsku.

REKLAMA

W regionie największą dotacją cieszyć się może Świdnica, gdzie na konserwację polichromii na sklepieniu i ścianach prezbiterium katedry pw. św. Stanisława B. M.
i św. Wacława M. przeznaczono aż 1,5 miliona złotych. Na konserwację loży Hochberga z Kościoła Pokoju zapisano 100 tysięcy złotych.

W 2018 roku dotacja na dofinansowanie prac konserwatorskich, remontowych i robót budowlanych przy zabytkach w Dolnym Śląsku wyniesie 5,5 mln zł. Według informacji Urzędu Wojewódzkiego w ciągu ostatnich 10 lat dotacje na ten cel nie przekraczały kwoty 780 tys. zł.

Konferencja prasowa Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka (Ś). z udziałem wojewódzkiego konserwatora zabytków Barbary Obelindy (L) w sprawie przyznania dotacji na ratowanie zabytków w 2018 roku w województwie dolnośląskim Fiot. użyczona / UW Wrocław

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 maja 2018 13:33
`