500+ na każde dziecko. Zmiany już od lipca

23 czerwca 2019 15:00. Roll-up promujący program 500+. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Od początku lipca świadczenie w ramach Programu Rodzina 500+ będzie przysługiwało na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny. W nowej odsłonie programu z pomocy skorzysta blisko 4,5 mln rodzin. O czym warto pamiętać?

Wnioski online o przyznanie świadczenia będzie można składać od 1 lipca, a drogą tradycyjną – od 1 sierpnia – informują urzędnicy.

Jeżeli wniosek złożymy do końca września to mamy gwarancję wypłaty świadczenia z wyrównaniem od lipca. Osoby, które wnioski złożą w lipcu i sierpniu pieniądze otrzymają najpóźniej do końca października. Natomiast ci, którzy zrobią to dopiero we wrześniu, pieniądze otrzymają najpóźniej do końca listopada.

REKLAMA

Jeżeli rodzic złoży wniosek po 30 września to świadczenie będzie przysługiwać tylko od miesiąca złożenia wniosku.

Co się jeszcze zmieni?

Rodzice będą mieli trzy miesiące od urodzin dziecka, nie tak jak obecnie miesiąc, na złożenie wniosku. Złożenie dokumentów w takim czasie będzie gwarancją przyznania świadczenia z wyrównanie od dnia narodzin.

Nowością będzie także rozwiązanie, które pozwoli na przyznanie, z zachowaniem ciągłości, świadczenia drugiemu rodzicowi dziecka w przypadku śmierci rodzica, któremu świadczenie zostało przyznane wcześniej. Dzisiaj w takiej sytuacji dziecko traci prawa do pomocy.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 czerwca 2019 15:00
`