50 mln złotych – na taką kwotę Wałbrzych chce wyemitować obligacje. Zdobyta kasa pójdzie na pokrycie deficytu i długów

13 lutego 2023 10:54.

Uchwałą w sprawie emisji obligacji miejscy radni zajmą się na najbliższej sesji rady miejskiej, którą zaplanowano w czwartek. Projekt zakłada emisję obligacji na łączną kwotę 50 milionów złotych!

Miasto chce wyemitować 50 tysięcy obligacji, a wartość każdej ma być ustalona na tysiąc złotych, co w ostatecznym rozrachunku daje 50 milionów złotych.

Środki uzyskane z emisji obligacji komunalnych zostaną przeznaczone na finansowanie planowanego deficytu budżetu jednostki samorządu terytorialnego oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych, oraz zaciągniętych pożyczek i kredytów – czytamy w projekcie uchwały.

REKLAMA

Obligacje mają być wyemitowane w tym roku, a ich wykup zaplanowano w latach od 2036 do 2040 roku.

Przyjęcie tej uchwały będzie skutkowało także zmianami w budżecie miasta. Przyjęta w grudniu uchwała budżetowa na ten rok wskazywała dochody na poziomie 770 milionów złotych i wydatki na poziomie 808 mln złotych.

Po czwartkowych zmianach dochody określone są na 820 mln złotych, a wydatki na poziomie 862 mln złotych. Planowany deficyt sięgnie 41 mln złotych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 lutego 2023 10:54
`