Dodano: 17 listopada 2021 13:13

5 lat za pobicie księdza. Są zarzuty

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Na jednej z plebanii pijany mężczyzna najpierw zwyzywał księdza wulgarnymi słowami a następnie dotkliwie pobił. Policja ustala co było przyczyną napaści, jednak już dziś można stwierdzić, że to był po prostu bandycki napad.

Do zdarzenia doszło w Dziećmorowicach. Według ustaleń policji mężczyzna najpierw kręcił się w okolicy plebanii, wykrzykując pod adresem księdza wulgaryzmy, Kiedy ten upomniał go przez okno, mężczyzna postanowił wykrzykiwane groźby wprowadzić w czyn: 

– Agresor wyważył drzwi wejściowe do budynku plebanii, zakłócając w ten sposób mir domowy i dokonując dewastacji mienia. Następnie wbiegł na piętro uderzając pięściami księdza po głowie oraz kierując przeciw niemu groźby pozbawienia życia. – wyjaśnia Marcin Świeży, rzecznik wałbrzyskiej policji.

REKLAMA

Sprawcą okazał się mieszkający nieopodal 35-latek. Został zatrzymany już po kilkunastu minutach. Wezwani na miejsce policjanci dość długo szarpali się z pijanym mężczyzną, który pobiwszy księdza, resztę agresji próbował wyładować na kryminalnych: 

– Mężczyzna odpowie teraz za groźby karalne, spowodowanie uszczerbku na zdrowiu u pokrzywdzonego, zniszczenie mienia oraz naruszenie miru domowego. 

Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zadecydował o tymczasowym areszcie dla mężczyzny, Najbliższe 2 miesiące spędzi w więzieniu. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów 35-letni mieszkaniec Dziećmorowic. Fot. KMP w Wałbrzychu

Kościół pw św. Jana Apostoła w Dziećmorowicach. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Kościół pw św. Jana Apostoła w Dziećmorowicach. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także