4xcross Szczawno-Zdrój. Kolarze z całego świata apelują o przywrócenie zawodów na Słonecznej Polanie

30 sierpnia 2017 13:53. Najlepsi kolarze świata apelują o przywrócenie zawodów 4xcross w Szczawnie-Zdroju. fot. użyczona.

Tematy: 


Jak burza po internecie rozchodzi się fotografia grupy najlepszych kolarzy świata w dyscyplinie zwanej 4xcross, którzy we włoskim Val Di Sole, po zakończeniu rozgrywanych tam Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie wystosowani specyficzny apel:

Chcemy powrotu zawodów 4xcross do Szczawna-Zdroju. Mieszkańcy Szczawna! Wybierzcie kompetentnego burmistrza! – napisano na banerze.

Zdjęcie został zrobione przy rampie startowej toru we włoskim Val Di Sole, toru o podobnej charakterystyce co w Szczawnie-Zdroju, tuż po zakończeniu rozgrywanych tam Mistrzostw Świata w 4xcross. W zawodach wystartowała światowa czołówka kolarzy z kilkunastu krajów świata. Jak powiedział Andrzej Skrzypczak, wieloletni organizator podobnych zawodów w Szczawnie-Zdroju, zakończone w piątek we Włoszech zawody miały się odbyć właśnie w Szczawnie.

REKLAMA

Mieliśmy dogadane 90% szczegółów. Brakowało tylko chęci ze strony miasta. – powiedział Andrzej Skrzypczak. – stało się jednak jak się stało. Zawody odbyły się nie w Szczawnie, a we Włoszech. 

Zawody 4xcross w Szczawnie-Zdroju odbywały się przez kilka kolejnych lat. Tor na Słoneczniej Polanie uznany został za jednej z najlepszych w Europie. Dość powiedzieć, że mistrzostwo świata we Włoszech zdobył Felix Beckeman ze Szwecji, który w 2012 roku zdobył tytuł Mistrza Europy na torze w Szczawnie.  W 2015 roku burmistrz Marek Fedoruk odmówił finansowania zawodów 4xcross. Od tego czasu także gmina bezskutecznie szuka operatora i opiekuna podupadającego i z każdym rokiem coraz bardziej zniszczonego toru.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 sierpnia 2017 13:53
`