[1/6]

47 interwencji straży, zerwane dachy, połamane drzewa. Orkan Xawery ledwie musnął Wałbrzych

Tematy: 


Orkan Xawery, który wczoraj wieczorem przeszedł nad Dolnym Śląskiem, ledwie musnął swoim skrzydłem Wałbrzych, a i tak straż pożarna i służby ratunkowe miały pełne ręce roboty. W usuwaniu połamanych drzew, zerwanego dachu dyskontu spożywczego i zerwanych linii wysokiego napięcia strażacy minionej nocy uczestniczyli 47 razy.

Według relacji naszej czytelniczki, przy ulicy Krasińskiego na Piaskowej Górze wiatr przewalił drzewo, które na szczęście upadło wzdłuż nie wybijając szyb i nie czyniąc większych szkód.

W nocy wałbrzyska grypa poszukiwawczo-ratownicza pomagała za Wrocławiem w ewakuacji pasażerów pociągu relacji Wrocław-Poznań, który został unieruchomiony z powodu zerwanej trakcji elektrycznej.

Najwięcej szkód wiatr poczynił na drogach i na kolei. Spadające gałęzie i połamane drzewa zatarasowały przejazd i zerwały trakcję elektryczną. Pociągi kursujące na trasie Jelenia Góra – Wrocław dziś rano miały kilku godzinne opóźnienia, a pomiędzy Boguszowem-Gorce a Żarowem przez kilka godzin kursowała komunikacja zastępcza.

Obecnie (godz. 9.30) większość szkód została już usunięta, a do godziny 15 przywrócona w 100% ma być dostawa prądu.

Wiata przystankowa przy ulicy Wrocławskiej zniszczona przez powalone przez wiatr drzewo. Wałbrzych, 06.10.2017 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Komentarze


© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015