Dodano: 30 czerwca 2021 13:28

43 nowe mieszkania miejskie na Nowym Mieście. Za chwilę najemcy odbiorą klucze

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

43 wałbrzyskie rodziny odbiorą dziś klucze do mieszkań w nowo wybudowanej przez miasto kamienicy przy  ulicy Staszica na Nowym Mieście. To głównie rodziny z dziećmi, seniorzy i osoby przesiedlone z wyburzonych w najstarszych dzielnicach Wałbrzycha kamienic. Inwestycja to kolejny etap prowadzonej od lat akcji rewitalizacji i budownictwa mieszkaniowego w Wałbrzychu. Jej wartość to 11 milionów złotych.

Mieszkania przy ulicy Staszica to lokale o powierzchni od około 35 do 75 metrów kwadratowych. Nowo wybudowana kamienica stanęła w samym sercu najpopularniejszej dziś dzielnicy Wałbrzycha – Nowego Miasta:

– To są mieszkania komunalne, ale pamiętajmy, w standardzie wykończonym, w standardzie dotowym do zamieszkania, z pełnym wyposażeniem kuchni, z pełnym wyposażeniem łazienki, białym montażem, kabinami prysznicowymi itd. To są wszystko mieszkania super energooszczędne, bardzo ciepłe, na najwyższym poziomi jeśli chodzi o standard wykończenia – powiedział prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

REKLAMA

Mieszkania komunalne mają być alternatywą dla osób, które nie chcą zaciągać kilkudziesięcioletniego kredytu na zakup swojego wymarzonego M. Jak podkreśla prezydent jest to propozycja dla osób bez jakichkolwiek zaległości finansowych.

Lepsze mieszkanie komunalne, którego nigdy nikt  nikt nie zażąda, żeby oddać, niż mieszkanie na kredyt, chociaż przecież wielu się na to decyduje.  – dodał w rozmowie z naszym reporterem Prezydent Szełemej.

Niemal natychmiast po zasiedleniu nowo wybudowanej kamienicy przy ulicy Staszica rozpoczyna się gruntowna przebudowa innego, stojącego tuż obok budynku. Tam, po niemal całkowitej przebudowie wnętrza, powstanie kolejnych kilkanaście mieszkań komunalnych o niemal identycznym standardzie jak w nowo budowanych blokach.

W ciągu ostatnich 4 lat w Wałbrzychu oddano ponad 500 mieszkań komunalnych w wyremontowanych lub nowo wybudowanych kamienicach. Według szacunkowych danych Urzędu Miasta  potrzebne jeszcze drugie tyle.

Nowo wybudowana kamienica przy ulicy Staszica na Nowym Mieście. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Nowo wybudowana kamienica przy ulicy Staszica na Nowym Mieście. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Nowo wybudowana kamienica przy ulicy Staszica na Nowym Mieście. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także